В Україну йдуть холоди й дощі, ранньої весни не буде: синоптики уточнили прогноз погоди

Новини

Потепління, яке почалося в Україні після сильних морозів, триватиме недовго. Вже з 26 січня почнеться новий період похолодання, хоча й без “екстремальних” температур. Залишок зими може бути дощовим, а весна – пізньою, спрогнозували синоптики.

У тому, на яку погоду варто очікувати в Україні в кінці січня і на початку лютого, розбирався OBOZREVATEL.

В Україні знову похолодає, почнуться дощі
Синоптик Роман Мурмило розповів OBOZREVATEL про те, що до 25 січня включно в Україні буде порівняно тепло. Повітря прогріється до рівня вищого за кліматичну норму.

“Потім температура буде поступово знижуватися і увійде в норму, триматиметься близько 0 градусів. Вночі слабкий мороз, а вдень слабке тепло. Це супроводжуватиметься опадами у вигляді дощу й мокрого снігу”, – уточнив він.

За словами синоптика, початок лютого, за “дуже приблизними” прогнозами, може бути порівняно теплим і з опадами. А ось “останні 5 днів січня можуть бути відносно прохолодними”.

Мурмило уточнив, що цей прогноз загалом можна застосувати для всіх регіонів країни. “Звичайно, на півдні і на сході буде тепліше, особливо в найближчі дні. У Карпатах, звісно, температура опуститься нижче нуля. Але на решті території вона просто знижуватиметься”.

За його прогнозами, максимальна денна температура, яку можна очікувати в цей період, становитиме +4 градуси, а мінімальна температура вночі -3 градуси.

Великих морозів не очікується
Завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла OBOZREVATEL, що цієї зими “екстремальні процеси тримаються не більш ніж 5 днів”. Зокрема, саме стільки днів тривало останнє похолодання з сильними морозами в Україні.

“Морози трималися близько 5 днів, і це потепління буде близько 5 днів, плюс-мінус”, – спрогнозувала вона.

Потім температура повітря знову почне знижуватися. “Ми очікуємо похолодання в першій декаді лютого, але 20 градусів морозу вже не буде”, – уточнила Мартазінова.

У лютому синоптики прогнозують опади “в межах норми і нижче на більшій частині території України”.

У цьому контексті вчена зазначила, що для сільського господарства ситуація залом є сприятливою. “Напевно, небезпеки вже закінчилися. В тому сенсі, що, коли було похолодання до -20 градусів, сніг випав до цього. Якби сніг не накрив, була б велика біда, тому що ґрунт промерз би глибоко і озимі рослини загинули б. Але сніг підтримав їх. Тобто природа за нас”, – сказала Мартазінова.

Разом з тим вона додала, що в Україну “весна йде прохолодна”.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN