Connect with us

Новини

В УПЦ МП обурилися через плани Епіфанія провести службу в Лаврі на Різдво: Мінкульт поставив крапку в питанні

Міністерство культури та інформаційної політики України, яке є розпорядником державного майна на території Києво-Печерської Лаври, дозволило проведення різдвяного богослужіння в Успенському соборі у ніч проти 7 січня. Проводитиме службу митрополит Епіфаній, який очолює Православну церкву України.

Офіційний лист був опублікований ВСС Україна у відповідь на погрози та наклеп з боку УПЦ Московського патріархату. Так служителі Російської церкви запевняють, що подібне служіння в соборі в ніч на Різдво за юліанським календарем буде нічим іншим, як захопленням.

В.о. генерального директора національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Олександр Рудник заявив, що жодних звернень про використання Успенського собору та Трапезного храму для проведення богослужінь з боку ПЦУ не надходило. Враховуючи, що досі жоден представник Мінкульту не прокоментував заява, опублікована на сайті СОТ про богослужіння 7 січня, оголошені ним заходи на території Лаври є спробою силового захоплення шляхом шантажу та введення суспільства в оману”, – зазначили в УПЦ.

Однак журналісти, посилаючись на джерела в ПЦУ, зазначили, що станом на 5 січня заповідник справді ще не укладав угоду щодо ПЦУ про оренду 7 січня. Однак, рішення Мінкульту вже було.

Advertisement

В УПЦ МП обурилися через плани Епіфанія провести службу в Лаврі на Різдво: Мінкульт поставив крапку в питанні

5 січня міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що спеціальна комісія завершила перевірку майна двох споруд та остаточно повернута у користування державі. Намісник лаври митрополит УПЦ МП Павло відмовився підписувати акт перевірки.

 OBOZREVATEL

Прокоментуйте:
Advertisement