ВАКС обрав запобіжний захід “слузі народу” Трубіцину, якого спіймали на мільйонному хабарі. Відео

Вищий антикорупційний суд України обрав міру запобіжного заходу депутату Київської міської ради від фракції “Слуга народу” Владиславу Трубіцину, якого запідозрили в отриманні мільйонного хабаря. Депутата взяли під варту з альтернативою внесення застави у розмірі майже 15 млн грн. Також до СІЗО відправили довірену особу депутата, директора комунального підприємства “Київська спадщина” та двох його заступників.

Рішення ухвалила слідча суддя ВАКС Наталія Мовчан на засіданні у п’ятницю, 11 лютого. Трансляція велася на YouTube-каналі установи (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Строк дії ухвали – до 11 квітня 2022 року включно.

Засідання ВАКС щодо Трубіцина

“Суд ухвалив: клопотання задовольнити частково, застосувати до підозрюваного Трубіцина Владислава Сергійовича запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб до 9 квітня 2022 року”, – сказала Мовчан.

Водночас суд визначив для депутата заставу у розмірі 14 мільйонів 886 тисяч гривень.

Суд обрав депутату міру запобіжного заходу

У разі внесення застави підозрюваний зобов’язаний:

  • не залишати населеного пункту, у якому він проживає, без дозволу детектива, прокурора, суду;
  • повідомляти детектива, прокурора, суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними;
  • здати на зберігання до Державної міграційної служби України свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

Суд також взяв під варту неофіційного помічника Трубіцина Анатолія Ліфа. Альтернатива – 2,48 млн грн застави. У разі внесення коштів на нього покладуть низку обов’язків, зокрема, здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Також суд заарештував заступника директора комунального підприємства “Київська спадщина” Дмитра Ковальчука. Альтернатива – 1,48 млн грн застави. Перелік обов’язків той самий. За інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, до СІЗО також надіслали двох заступників директора КП.

Трубіцина затримали 9 лютого. НАБУ та САП запідозрили його в отриманні 1,26 млн грн від приватного підприємця нібито за сприяння в організації роздрібної торгівлі у столиці – йдеться про встановлення МАФів.

Слідчі вилучили передані як хабар гроші.

Задля реалізації схеми депутат працював у змові з групою осіб, серед яких були керівники столичних КП. Крім Трубіцина було затримано ще п’ятьох осіб.

Зазначимо, що Трубіцин також очолює у Київраді постійну комісію з підприємництва, промисловості та міського благоустрою.

Владислав Трубіцин

Керівництво партії “Слуга народу” відреагувало на затримання депутата. У СН вважають, що політична відповідальність має настати швидше за адміністративну або кримінальну.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )