“Варто почати боятися”: Автоюрист застеріг “євробляхерів”

Новини
Доступ поліції до даних митниці може принципово змінити ситуацію.
Поліція України отримала доступ до бази даних митниці. Це дозволить правоохоронцям виявляти історію ввезених автівок на польських і литовських номерах. А отже, притягати до адміністративної відповідальності водіїв автівок на євробляхах, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.”У нас взагалі таке цікаве законодавство: мало того, що ці автомобілі ввозяться під конкретний термін, так і користуватися цим автомобілем має право лише особа, яка його ввозила. Поліцейські, які отримали дані митниці, зможуть перевірити, чи не прострочене тимчасове ввезення авто, і чи конкретно особа-користувач авто ввезла його в Україну”, – каже автоюрист Вадим Володарський.

За його словами, доступ поліції до даних митниці може принципово змінити ситуацію. “З 2010 року в нас немає такого поняття, як довіреність на керування транспортним засобом. Тобто є техпаспорт – їздиш. Тож раніше, коли поліція не мала доступу до даних митниці, правоохоронець не міг перевірити наявність правопорушення у того, хто керує автівкою. Якщо цей доступ з’явиться, то вони зможуть фіксувати це. Можуть ще виникнути питання в оформленні самих порушень”, – говорить автоюрист.

У випадку, якщо у поліцейських з’явиться механізм виявлення таких порушень, підстави для побоювань у “євробляхерів” є. “Тому треба авто розмитнити. Якщо ж склали протокол щодо адміністративного правопорушення, слід дивитися на оформлення і на те, чи є підстави для оскарження в суді”, – розповідає Вадим Володарський.

Як зауважує автоюрист, з ситуацією щодо “євроблях” давно треба було щось робити. Оскільки часто водії “євроблях” тікали з місця ДТП, аби уникнути покарання та відшкодування збитків. У юридичній практиці пана Вадима теж було кілька таких випадків.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN