Важливе призначення! Зеленський зробив це – потужне рішення. Шанс для країни – що важливо знати

Різне

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про призначення Майко Віктора Анатолійовича Надзвичайним і Повноважним Послом України в Туркменістані (місто Ашхабад), повідомила прес-служба глави держави.

Журналіст Ігор Соловей пише в своєму Facebook, що це призначення дає шанс Україні “відновити своє потужну присутність в Туркменістані”.

Кінець року – нові призначення послів. Так, нарешті з’явився посол України в Туркменістані. Ним стане Віктор Майко. Указ скоро з’явиться на офіційному сайті.

Чим це добре?

Бо Майко добре знають в Туркменістані – він вже працював послом в цій країні в 2005-10рр. Саме за час його каденції товарообіг з Туркменістаном сягав 6 млрд долларів США. А українські будівельні компанії реалізовували багатомільйонні проекти.

Саме тому керівництво Туркменістану надзвичайно схвально відреагувало на запит української сторони щодо призначення Майка. Як підвердження: агреман, який схвалює запропоновану кандидатуру, Київ отримав від приймаючої сторони в рекордний строк: за три дні (зазвичай ця процедура займає місяці!!!).
Так що це призначення дає шанс Україні відновити свою потужну присутність в Туркменістані.

Що, в свою чергу, може стати добрим прикладом та каталізатором для повноцінної присутності українських експортерів товарів та послуг в Центральній Азії та Каспійському регіоні.

Раніше, Віктор Майко вже працював на посаді посла України в Ашхабаді в період 2005-2010 роках.

Віктор Майко народився 6 липня 1960 року в Дніпропетровську. Закінчив в 1982 році Київський державний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Журналістика», в 1999 році – аспірантуру Української академії зовнішньої торгівлі. Кандидат економічних наук.

У 1982-1984 роках працював кореспондентом газети «Знамя соревнования» на Київському авіазаводі ім. Антонова, в 1984-1989 роках проходив службу в Збройних силах СРСР.

У 1989-1991 роках – головний науковий редактор Інституту підвищення кваліфікації керівних працівників МВС України. Після цього Віктор Майко вирішив зайнятися бізнесом, в 1992-1994 був директором СП «Інтерпрофсервіс».

Прийняв рішення вступити на дипломатичну службу в 1994 році, до 1999 року в посольстві України у Великобританії займав посади заступника керівника, керівника торговельно-економічної місії.

У 1999-2000 роках – начальник Управління з питань інвестиційного співробітництва та валютного регулювання, начальник Головного управління багатостороннього економічного співробітництва Міністерства зовнішньоекономічних зв’язків і торгівлі України.

Після цього залишив держслужбу і повернувся в бізнес, в період 2000-2005 років – перший заступник голови правління ЗАТ «Інтербудмонтаж».

Новий етап дипломатичної кар’єри почав з березня 2005 року, отримавши призначення надзвичайним і повноважним послом України в Туркменістані, з жовтня 2006 року за сумісництвом – надзвичайний і повноважний посол України в Афганістані.

У період 2010-2014 років працював заступником міністра закордонних справ України.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN