Важливе звернення Венедіктової! Потрібно стримати емоції щодо Шарія. Іспанія видасть Україні. Що відомо?

Генпрокурор Ірина Венедіктова просить українців, зокрема представників влади, стримати емоції щодо затриманого в Іспанії проросійського блогера Анатолія Шарія, щоб його не відмовилися видати Україні.

Як повідомила Венедіктова у Фейсбук, Офіс Генпрокурора сьогодні підтвердив іспанському Мін’юсту свої наміри вимагати видачу Анатолія Шарія, затриманого іспанськими правоохоронцями 4 травня 2022 року на підставі раніше направленого запиту про його тимчасовий арешт.

“Дуже прошу всіх небайдужих громадян утриматися від емоційних висловлювань на адресу затриманого підозрюваного у скоєнні держзради та порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак. Особливо прошу поводитися стримано представників влади: від правоохоронців до депутатів всіх рівнів”, – заявила Венедіктова.

Венедиктова пояснила, що Шарій з великою ймовірністю скористається законним правом відмовитись від спрощеної процедури видачі в Україну, тобто добровільної екстрадиції.

“Якщо саме так і станеться, то Анатолій Шарій за допомогою своїх юридичних радників може вдатися до використання різних тактик захисту, зокрема спробувати переконати компетентний суд у виключно політичній основі притягнення його до кримінальної відповідальності”, – наголосила вона.

Нагадаємо, що 5 травня стало відомо, що в Іспанії затримано проросійського блогера Анатолія Шарія. СБУ підозрює його за двома статтями КК: ст. 111 (Державна зрада) і ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Відео дня:

На переконання слідчих СБУ, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Минулого року йому було оголошено про підозру.

Продовжуються всі необхідні слідчо-оперативні заходи для того, щоб ця особа відповіла за свої дії перед законом.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Важливе звернення Венедіктової! Потрібно стримати емоції щодо Шарія. Іспанія видасть Україні. Що відомо?