Вчені дослідили, як спали наші предки

Особливості сну предків.

Міцний сон позитивно впливає на якість життя. Але ставлення до нього не завжди було однаковим. Не завжди існували розкішні ліжка з м'якими матрацами, інформує Ukr.Media.

Здається, що не існувало якогось іншого способу сну. Багато дослідників вивчали це явище і, що дивно, дійшли висновку, що у предків процес сну був дещо інший. Суспільство безперервно розвивається, і з часом змінюється.

Особливості сну предків

Дослідники виявили, що є як мінімум два чинники, які відрізняються. По-перше, способи сну і, по-друге, кількість годин відпочинку. Згідно з дослідженням, проведеним істориком Роджером Екріхом з Технічного університету Вірджинії, люди звикли спати в окремих ліжках.

Спираючись на результати 15-річного дослідження, висновки були представлені у книзі під назвою «В кінці дня: ніч в минулі часи» (2005). Але, як і інші вчені, Екріх відкрив щось більш цікаве: предки віддавали перевагу фрагментованому сну. Він ділився на 2-3 частини. Вони починали з 3 або 4 годин сну, потім 2 або 3 години, і, нарешті, знову спали до світанку. В перерві люди молилися або просто розмовляли. Екріх також виявив, що ця динаміка почала вимирати у другій половині 17-го століття.

Чому люди воліли фрагментований сон? Хоча поки що існують лише гіпотези, вважається, що цей тип відпочинку — це те, що потрібно організму природним чином. Якщо сучасну людину помістити в умови, подібні до того, як жили предки, то вона теж почне вести такий же режим сну і неспання.

Рекомендації для правильного сну

Науковці, як і багато інших фахівців в даній області, підкреслюють необхідність гарного, тривалого і глибокого сну для підтримання здоров'я. Недолік його приводить до хвороб, нещасних випадків, психічних проблем і депресії.

  1. Сон повинен бути регулярним, за розкладом. Важливо намагатися спати однакову кількість годин щоночі, а також прокидатися і лягати в той самий час. Не слід пізно прокидатися щовихідного. Це одна з проблем, вона завдає шкоди біологічному ритму організму.
  2. Бажано підтримувати в спальні прохолодну температуру від +18 до +18,5 градусів.
  3. Треба спати у темряві. Слід повісити важкі штори, щоб блокувати вуличне світло. У спальні не повинно бути електронних пристроїв з вогнями в режимі очікування. Не потрібно ставити поруч з ліжком електричні годинники з включеними циферблатами.
  4. Не слід проводити час в ліжку, якщо немає бажання спати. Не потрібно залишатися в ліжку понад 15 хвилин. Краще встати з ліжка і піти в іншу кімнату, щоб почитати книгу. Тільки коли знову з'явиться відчуття втоми, сонливість, потрібно повернутися в ліжко.
  5. Слід утримуватися від вживання алкоголю ввечері та припинити вживати кофеїн після полудня. Але багато хто вважає, що це може завдати шкоди соціальному життю.
Оцініть статтю:
BBCcCNN
Вчені дослідили, як спали наші предки