Вчені пояснили, чому не можна користуватися смартфоном вночі

Наш організм залежно від часу доби по-різному реагує на випромінювання гаджетів.

Комп'ютери та смартфони стали невід'ємними супутниками життя. Однак вони не нешкідливі, особливо, якщо користуватися ними, не знаючи міри. Всі ці девайси мають екран, який активно випромінює синє світло, яке вчені останнім часом зачастили звинувачувати у шкідливому впливі на організм, інформує Ukr.Media.

Нове дослідження китайських вчених, проведене на мишах, підтверджує, що випромінювання синього спектра зовсім не нешкідливе. Вплив такого світла вночі, особливо якщо це відбувається день у день, призводить до появи симптомів депресії.

Попередні дослідження показали, що люди, які працюють у нічну зміну, більше схильні до розвитку депресії, ніж люди, які працюють протягом дня. Вчені припускають, що один з ключових чинників, що сприяють появі психологічних проблем, не саме нічне неспання, а використання в нічну зміну електронних пристроїв з синім світінням.

У ході експерименту фахівці піддавали мишей впливу синього світла всього дві години щоночі (адже багато сидять за смартфоном набагато довше). На перших порах з гризунами все було в порядку. Але через три тижні миші почали демонструвати явні симптоми депресії і апатії: не виявляли інтересу до їжі, знизилася їх фізична активність.

Більш того, навіть після припинення опромінення синім світлом вночі, гризуни довго не могли прийти в норму: тривожні симптоми зберігалися протягом трьох тижнів.

Дослідники також відзначили, що в денний час синє світло не чинить на гризунів абсолютно ніякого шкідливого впливу.

Цікаво, чи змотивують хоч когось відмовитися від посиденьок за комп'ютером/смартфоном допізна наукові докази того, що це шкідливо?

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вчені пояснили, чому не можна користуватися смартфоном вночі