Вчені створили “наномашини”, здатні вбивати ракові клітини без хіміотерапії: що відомо про новий метод

Вчені створили “наномашини”, які здатні за допомогою механічних молекулярних рухів проникати у ракові клітини та руйнувати їх. Для цього не потрібна хіміотерапія та протипухлинні препарати.

Про це заявили вчені із Центру передового біомолекулярного розпізнавання Корейського інституту науки та технологій та інших установ, повідомляє Scitech Daily. Таку “наномашину” розробили шляхом синтезу та об’єднання наночастинок золота з молекулами, вона знищує ракові клітини за допомогою згортальних та розгортальних рухів.

У “наномашині” також є своєрідна молекула-засувка, завдяки якій з’явилася можливість контролювати молекулярні рухи та вибірково вбивати лише ракові клітини.

Наголошується, що “наномашина” не зможе проникнути в нормальні клітини з відносно високим рН (приблизно 7,4), а працюватиме лише в середовищі з низьким pH.

Відео дня:

“Ми пропонуємо новий метод прямого проникнення в ракові клітини, щоб знищити їх за допомогою механічних рухів молекул, приєднаних до наномашин без ліків. Це може стати новою альтернативою для подолання побічних ефек

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Вчені створили “наномашини”, здатні вбивати ракові клітини без хіміотерапії: що відомо про новий метод