Вчені виявили, що певні риси особистості здатні вплинути на ризик розвитку переддеменції у людей

Певні риси особистості можуть сприяти появі переддеменції у людей.

У дослідженні, опублікованому у Journal of the American Geriatrics Society, були вивчені п'ять рис особистості: невротизм, екстраверсія, свідомість, поступливість і відкритість, а також їх зв'язок зі станами, що передують деменції — легкими когнітивними порушеннями, інформує Ukr.Media.

З 524 дорослих у віці 65 років і більш старших людей, за якими велося спостереження у середньому протягом 3 років, у 38 учасників розвинувся моторний когнітивний ризик (MCR), а у 69 — легке когнітивне порушення (MCI), у деяких з втратою пам'яті.

Відкритість була пов'язана з 6 %-вим зниженням ризику розвитку MCR, адже невротизм був пов'язаний з 6 %-вим підвищенням ризику розвитку MCI без втрати пам'яті. Жодна з рис особистості не була пов'язана з MCI в цілому або варіантом з втратою пам'яті.

"Хоча ще необхідні додаткові дослідження, наші результати свідчать про те, що особистісні якості відіграють самостійну роль у збільшенні ризиків", — розповідає провідний автор, доктор медичних наук Еммелін Ейерс з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна. "З клінічної точки зору, ці результати підкреслюють важливість обліку аспектів особистості під час оцінки ризику розвитку деменції".

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вчені виявили, що певні риси особистості здатні вплинути на ризик розвитку переддеменції у людей