Вчені знайшли місце на Землі з найчистішим повітрям

Знайдений регіон, можна назвати як «воістину первозданний».

Вчені з Університету штату Колорадо (США) виявили атмосферний регіон, ще не порушений людською діяльністю, інформує Ukr.Media.

Він розташований над Південним океаном, що оточує Антарктиду.

Місцеве повітря є найчистішим у світі. Дослідження показали, що воно вільне від аерозольних частинок, що утворюються в результаті людської діяльності (спалювання викопного палива, сільського господарства, виробництва добрив, переробки стічних вод.

Експедиція вирушила на судні з Тасманії до кромки антарктичного льоду. Вчені взяли проби з прикордонного шару атмосфери, який безпосередньо контактує з океаном.

Потім вони проаналізували склад мікробів, які зустрічаються в атмосфері і часто розносяться вітрами на тисячі кілометрів. Застосовувалося, зокрема, секвенування ДНК.

Фахівці шукали забруднюючі частки, пов'язані з людською діяльністю, але не знайшли їх. Виявилося, що викиди промисловості і сільського господарства просто не долітають до Південного полюса з віддалених масивів суші. Всі мікроби виявилися «місцевими», тобто, які зародилися в океані.

Ця картина різко відрізняється від ситуації на Північному полюсі й у субтропіках — там повітря насичене пилом з підвітряних континентів. Вчені описали знайдений ними регіон як «воістину первозданний».

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Вчені знайшли місце на Землі з найчистішим повітрям