Венедіктова закликала обережно говорити про Шарія: у чому суть

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова закликала всіх небайдужих українців і особливо представників влади обережно, стримано та якнайменш емоційно висловлюватися на тему затримання в Іспанії проросійського блогера Анатолія Шарія. Вона попередила, що це може вплинути на його екстрадицію в Україну.

Про це генпрокурорка написала у своєму Facebook. За її словами, відповідні висловлювання можуть зіграти на руку затриманому.obozrevatel.com

“Чому це важливо – ми з вами не повинні мати жодних сумнівів у тому, що громадянин Шарій з великою ймовірністю скористається законним правом відмовитись від спрощеної процедури видачі до України, тобто від добровільної екстрадиції. Якщо саме так і відбудеться, то Анатолій Шарій із допомогою своїх юридичних радників може вдатися до використання різноманітних тактик захисту, зокрема, спробують переконати компетентний суд у винятковій політичній основі притягнення його до кримінальної відповідальності”, – пояснила Венедіктова.

Вона запевнила, що ставлення ОГП до Шарія суто професійне – прокурори вважають, що ця людина порушила закон і має бути покарана.

Відео дня:

“Понесе покарання чи ні – вирішить тільки суд, якому ми віримо і де будемо відстоювати свою правду”, – наголосила генпрокурорка.

Вона пояснила, як відбувається динаміка розгляду запиту на екстрадицію: після затримання на території іншої держави суд може залишити підозрюваного під вартою, випустити під заставу чи, наприклад, наказати залишатися під домашнім арештом.Векстрадиційний процедурі затриманий перебуватиме до моменту розгляду по суті. При цьому міра запобіжного заходу є компетенцією іспанського суду.

“Будь-які висловлювання представників української влади на адресу фігуранта теоретично можуть вплинути на ухвалення рішення компетентним судом Іспанії. Дати в руки Шарію додатковий аргумент ми просто не маємо права”, – наголосила Венедіктова.

Генпрокурорка закликала будти стриманими у висловлюваннях проти Шарія
Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Венедіктова закликала обережно говорити про Шарія: у чому суть