Весілля єдиної дочки заставило батьків зробити розрахунки, де в кінці вирішили – святкувати будемо дома. В кафе дорого. Стали список страв складати, Анні все недогода: – Що за їжа сільська, давайте що-небудь сучасне.

Різне

Весілля єдиної дочки заставило батьків зробити розрахунки, де в кінці вирішили – святкувати будемо дома. В кафе дорого. Стали список страв складати, Анні все недогода: – Що за їжа сільська, давайте що-небудь сучасне. Батько каже: – Порося у брата купимо, навудимо шиночки, шпондерка, ковбаски домашньої. Все буде, як в найдорожчому ресторані. Але щось пішло не по плану

– Матусю, татусю, я заміж виходжу, хочу весільну сукню і лімузин біленький, в загальному, щоб не гірше, ніж у інших, – заявила Аня – дочка моєї далекої родички. Було це в кінці дев’яностих, їй всього вісімнадцять виповнилося, але як то кажуть: “хоче сильно заміж”. А ще приказка така є: захотілося нареченою побути.

Батьки спочатку були не в захваті від такої новини, думали, дочка освіту отримає, а потім вже і заміж. Але нічого не поробиш, – своєму чаду догодити хочеться.

Бабуся, мама батька Анни, підозріло на внучку подивилася, стала розпитувати, чи не в положенні вона, Анна швидко бабулю “з підозрілими питаннями” відфутболила. Але бабуля все одно засмутилася: – Раніше каже, наречений з нареченою до весілля ні-ні…

– Ти ще згадай, що там за царя Гороха було, – відповіла Анна.

Разом з батьками нареченого, який всього на два роки старший за Анну, вирішили, що гуляти будуть вдома. Стали список страв складати, Анна все відкидає: – Що за їжа сільська, давайте що-небудь сучасне. Батько каже: – А м’ясо ми у брата купимо, навудимо шиночки, шпондерка, ковбаски домашньої.

– Так мене від вашої копченості знудить, – заявляє Анна, – не хочу я всього цього на своєму весільному столі.

Загалом, після довгих суперечок, вирішили в кафе святкувати, – Анна таку умову поставила.

– Та й правда, каже Світлана, Анни мама, – на готове прийдемо і ніяких турбот.

Кафе, за проханням Анни найкраще в місті вибрали. Ну, а адміністрація їм кругленьку суму викотила. Батько за голову схопився, батьки нареченого зажурилися, запропонували економити, Анна в сльози, – раз в житті для дітей хіба можна шкодувати грошей. Світлана – мама Анни, запропонувала грошей позичити у родичів.

Гаразд, з їжею домовилися. Обручки наречений купив на гроші батьків своїх, – Анна з діамантом захотіла. Сукню весільну вони з матір’ю тиждень вибирали, реальну ціну за сукню і туфельки батькові не сказали, – вирішили нерви його пощадити.

Коли вирішували, які машини наряджати, на якій до церкви нареченого з нареченою везти, батько запропонував тойоту свою, хоч і не нову, але пристойну, але Анна обурилася: – Ще не вистачало! Лімузин хочу! Знайди мені його, можна ж на прокат взяти.

– Ну, так, на тойоті ляльці весільній незручно сидіти буде, тільки лімузин подавай, – штиркнув батько.

Але дочка на своєму стояла. Довелося батькові Анни лімузин на прокат брати, добре, що через знайомого все організували, трохи ціну спустив. Бабуся тут знову не витримала: – І що це за лімузин такий? Наша тойота в сто разів краща.

– Ой, не розумієш, то не втручайся, – знову дала відставку своїй бабусі улюблена внучка.

Загалом, до дня урочистості батьки вимоталися по-повній. В день весілля Анна в пишній сукні в усі вікна дивиться, кортеж весільний чекає, а наречений раптом затримується, Світлана нервувати починає, Анна єхидно зауважує: – Раз такі нерви слабкі, крапельки заспокійливі накапати і випий, – говорить вона матері, яка з усіх сил старалася, щоб до весілля підготуватися. І тепер Світлана ходить, як тінь з темними колами під очима.

Уже повинні приїхати, а нареченого все немає. Тут і Анна вже в сльози, вже їй самій крапельки знадобилися. Світлана кинулася дочку заспокоювати: – Не плач, а то туш потече.

— Ага, а як не приїде? — плакала Анна.

Батько, вже добре втомлений від весільної метушні, приречено махнув рукою: – Та краще б не приїхав!

Світлана на чоловіка з докорами: Хіба можна рідному дитю таке бажати?

– Дитю прочухана треба дати, щоб не нила, – буркнув батько і пішов на кухню.

Загалом, наречений все ж приїхав, – в корку були, ось і затрималися. Далі все, як Анна хотіла: викуп на брамі, підставна наречена з малям. Потім, все як під копірку з інших весіль. Нарешті з кімнати вивели Анну, і все, зітхнувши, поїхали до церкви на шлюб.

Загалом, все як хотіла Анна, по вищому розряду пройшло. Весілля це і її батькам, і батькам нареченого в копієчку влетіло.

Прожили молоді три місяці і розбіглися. Не сподобалася Анні сімейне життя, занадто багато претензій від чоловіка. Світлана співчутливо слухала дочку, заспокоювала і говорила, що краще нареченого знайдуть. Батько знову пішов на кухню, тому як потрібних слів він вже не знаходив, – це було понад його сил.

І тільки бабуся раділа: – Добре, що не при надії, так що легко відбулися.

На наступний рік зустріла Анна свого принца. Пів року окремо пожили. Зрозуміли, що добре їм разом, і вирішили узаконити стосунки.

Дома нікому нічого не говорили. Зустрілися біля РАЦСу в джинсах і футболці. Розписалися, і поїхали на наступний день в романтичну подорож в Карпати.

До сьогоднішнього дня живуть в любові і злагоді. Троє діточок ростять.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN