Виклик Путіну! Фатальна зустріч – дотиснули: смілива заява, Зеленський дочекався

Україна готова до переговорів з Росією у будь-якому можливому форматі. Україна хоче врегулювати конфлікт з Росією дипломатичним шляхом.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу у Києві.

“Україна готова до переговорів з РФ у будь-якому можливому форматі. Ми ніколи не ховалися від переговорів, навпаки, ми роками працювали в нормандському форматі разом із Францією та Німеччиною, щоб знайти дипломатичне рішення”, – наголосив міністр, висловивши надію на те, що вдасться організувати новий саміт у нормандському форматі.

Зауважимо, це не перша заява України стосовно готовності проведення переговорів з Росією. Україна працює над різними форматами переговорів з Росією, але це складний процес.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада веде переговори в декількох форматах з Росією. Однак, підкреслив глава держави, це не просто.

“Ми паралельно (з “Нормандією”, – ред.) ведемо багато переговорів щодо тристоронніх форматів і щодо двосторонніх форматів з РФ. Це не просто, але ніхто не скаржиться, тому що ми все одно всіх переможемо”, – заявив Зеленський на прес-конференції з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном.

Раніше Зеленський заявив, що Україна готова до будь-якого формату переговорів з Росією, але потрібне таке ж бажання з російського боку зупинити війну на Донбасі.

“Україна готова до будь-якого формату переговорів з Російською Федерацією щодо врегулювання цього процесу (ситуації на Донбасі – ІФ). Ми про це говоримо відкрито і вже не вперше. Необхідне таке ж бажання – зупинити війну і з боку РФ”, – заявив Зеленський під час спілкування із журналістами на саміті Східного партнерства.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і президент Росії Володимир Путін мають сьогодні поговорити телефоном після учорашніх переговорів голови британського уряду із президентом України Володимиром Зеленським у зв’язку із загрозами, викликаними скупченням російських військ біля українського кордону.

Цю концентрацію військових сил Джонсон назвав «можливо, найбільшою демонстрацією ворожості до України». Він попередив, що у Великобританії є пакет санкцій та інших заходів, готових до застосування, якщо Росія здійснить нове вторгнення в Україну.

Він також заявив, що західні країни «прагнуть діалогу», але додав, що «у нас готові санкції».

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN