“Вікно можливостей є до середини жовтня”: військовий експерт розкрив стратегію ЗСУ на Херсонщині

На півдні України останніми днями посилилися бої: ЗСУ намагаються повернути захоплену військами РФ частину Херсонської області. Успіхи захисників на фронті дали українцям надію на контрнаступ, але самі військові, політики й експерти просять не покладати великих сподівань, оскільки це не відбудеться швидко й перемога буде нелегкою.

Нині українська стратегія полягає в тому, щоб видавити ворога, і вікно таких можливостей є до середини жовтня. Про це заявив український військовий експерт Михайло Жирохов у коментарі ВВС. Повідомляє obozrevatel.com

Так, Херсон став першим великим українським містом, яке “потрапило до рук” путінської армії в перші дні російського вторгнення, що розпочалося 24 лютого. Високопоставлені українські військові чиновники мовчали про те, щоб повідомити надто багато подробиць про контрнаступ, закликаючи широку громадськість до терпіння. 30 серпня командування “Південь” наголосило, що позиційні бої продовжуються.

Перед цим воїни Сил оборони України прорвали першу лінію оборони російських військ під Херсоном – окупанти просто втекли з поля бою. Далі захисники продовжили серію ударів по об’єктах, відрізавши загарбникам логістичні шляхи. Хоча в РФ поспішили запевнити, нібито під час атак українські війська “зазнали поразки”, натомість війна йде “за планом”.

 

“Три ключові мости через річку Дніпро знову зазнали ударів ЗСУ. Останніми тижнями захисники також використали високоточні ракетні комплекси HIMARS для обстрілу імпровізованих російських понтонних мостів, командних пунктів та складів боєприпасів. Це широко розглядається як частина цілеспрямованих зусиль щодо відсікання російських військ на правому березі річки, що робить практично неможливим відправлення військ та поповнення запасів зброї”, – йдеться у матеріалі.

Проте офіційні особи у Києві застерігають українців від будь-яких очікувань швидкої перемоги, описуючи нинішній наступ як повільне вимотування ворога. З цим погоджуються і військові експерти.

“Нам не варто очікувати кавалерійської атаки, тому що генеральний штаб ЗСУ не хоче вуличних боїв у Херсоні – це призведе до великих втрат. Українська стратегія полягає в тому, щоб видавити ворога”, – сказав Жирохов, попередивши, що це “не відбудеться швидко”.

 

Ситуацію експерт порівняв із загнаним щуром, якому потрібно запропонувати вихід. За його словами, українські військові повинні прагнути надати російським військам такий шлях відходу, інакше ті “битимуться до останнього солдата”.

Жирохов вважає, що таке “вікно можливостей” є ще до середини жовтня 2022 року.

“Тому що після цього здебільшого польові дороги в регіоні стануть непрохідними через бруд та сльоту”, – пояснив він.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN