Вікторія Апанасенко про “Міс Всесвіт”: фраза, що Росія напала на Україну, на сцені конкурсу не прозвучала ні разу

Представниця України на “Міс Всесвіт 2022” Вікторія Апанасенко засмучена не через те, що не увійшла до топ-16, а від того, що за весь час конкурсу Росію так і не назвали країною-агресоркою, яка напала на незалежну державу. Красуня із Чернігова зазначила, що її навіть не запросили на сцену у фіналі під час вручення однієї з головних нагород Spirit of Carnival Award, на відміну від інших дівчат. Вочевидь, організатори побоялися, що українка озвучить правду про війну на Батьківщині.

Апанасенко зізналася, що щиро не розуміє, чому організаційний комітет зайняв таку байдужу позицію. Своїми роздумами вона поділилася в інтерв’ю “КП в Україні”.

Фраза про те, що Росія напала на Україну, на сцені конкурсу не прозвучала жодного разу. У мене було півторагодинне інтерв’ю, але взяли лише маленький шматок мого волонтерства. Крім того, мені вручили одну з чотирьох спеціальних нагород – Spirit of Carnival Award. Інших дівчат запросили на сцену для вручення нагороди під час фіналу, а мене – ні. Зі мною записали відео за день до фіналу. Я думала, що це взагалі тестове відео, і його потім показали у трансляції. Але мікрофон мені не дали”, – поділилася модель.
Вікторія Апанасенко про ''Міс Всесвіт'': фраза, що Росія напала на Україну, на сцені конкурсу не прозвучала ні разу

Фінал проходив у Новому Орлеані (США) у ніч із 14 на 15 січня. Саме тоді, коли російська ракета влучила до житлового будинку в Дніпрі, зруйнувавши сотні квартир і вбивши близько 50-ти мирних людей. Вікторія запевняє, якби їй дали слово у фіналі, як і належало, вона б розповіла світові про цю страшну трагедію. Але цього не сталося.

“Коли я вранці побачила відео, як люди кричать під завалами, я плакала, у мене тремтіли руки. Дівчата мене заспокоювали. Я розмовляла з нашим оргкомітетом і думала, може варто відмовитися від подальшої участі. Але я думала, що мене запросять на сцену для вручення нагороди і я зможу щось сказати зі сцени. На жаль, не вийшло. Мені дуже шкода, мені від цього болить. Мені не дали навіть 20 секунд. Я не просила більшого. Мені дуже хотілося нагадати великій аудиторії у прямому ефірі, що війна продовжується”, – прокоментувала Апанасенко.
Вікторія Апанасенко про ''Міс Всесвіт'': фраза, що Росія напала на Україну, на сцені конкурсу не прозвучала ні разу

Учасниця “Міс Всесвіту” наголосила, що саме слово “війна” на сцені конкурсу звучало, але комбінація слів “Росія напала на Україну” – ні.

“Я не знаю, чому так. У мене, правда, немає відповіді на це запитання. Але мені болить це. Я зі свого боку зробила все, що могла. Я багато розповідала не лише про війну, а й про те, яка наша країна технологічна, які у нас талановиті та сміливі люди. Росіянка взагалі нічого не говорила про війну. Нічого. Жодного питання до неї не було про агресію її країни. Жодного”, – запевнила Вікторія.
Вікторія Апанасенко про ''Міс Всесвіт'': фраза, що Росія напала на Україну, на сцені конкурсу не прозвучала ні разу

Українка припустила, що організатори міжнародного конкурсу не хотіли спровокувати буллінг жодної учасниці, оскільки вони позиціонують “Міс Всесвіт” як платформу, яка дає голос кожній. Тим не менш, Росія скористалася цією платформою для демонстрації “сукні імператриці” кривавого червоного кольору.

“Мені говорили, що, можливо, росіянам було страшно говорити про війну. Але мені не страшно було померти під ракетами і не страшно відкрито говорити про війну”, – наголосила “Міс Україна Всесвіт”.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN