“Він знає, що я доступний”: Папа Римський заявив про готовність до діалогу з Путіним і назвав війну в Україні світовою

Папа Римський Франциск заявив, що готовий до діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним, і в перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну просив про зустріч із президентом країни-агресора, але отримав відмову. Понтифік сказав, що Путін – освічена людина, а війну Росії проти України назвав світовою. В інтерв’ю швейцарсько-італійській телерадіокомпанії RSI, опублікованому в п’ятницю, 10 березня, Франциск розповів, що прийшов до російського посольства на другий день війни, передають Патріоти України.

Він хотів сказати, що готовий вирушити до Москви на розмову з Путіним. На запитання журналіста, що він сказав би главі Кремля, Папа Римський відповів: “Я б розмовляв з ним так само чітко, як я говорю на публіці”.

“Він освічена людина. На другий день війни я був у російському посольстві перед Святим Престолом, щоб сказати, що готовий поїхати до Москви, якщо Путін залишить мені вікно для переговорів. Лавров (глава МЗС РФ. – Ред.) написав мені “дякую, але зараз не час”. Путін знає, що я доступний”, – наголосив понтифік.

Він стверджує, що війну в Україні нібито підживлюють імперські інтереси не лише країни-агресора, а й інших держав. “Там є імперські інтереси, не лише імперські інтереси Росії, а й інших імперій. Для імперії властиво ставити нації на друге місце”, – додав Папа.

Війну РФ проти української держави він охарактеризував як світову. “За трохи більше ста років було три світові війни: 14-18-го, 39-45-го і ця, яка є світовою війною. Вона почалася по шматочках, і тепер ніхто не може сказати, що це не світова війна. Великі держави всі переплуталися. Поле бою – Україна. Там усі воюють. Це змушує задуматися про збройову промисловість. Це ринок. Війна ведеться, стара зброя продається, нова випробовується”, – підсумував Франциск.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN