Вирішальні дні! Кулеба не став мовчати – звернувся до народу: наступ РФ – відома дата?

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав не сприймати буквально слова президента Франції Еммануеля Макрона у контексті напруги між Росією і Заходом про те, що найближчі дні можуть бути вирішальними.

Про це він сказав на брифінгу 9 лютого.

“Що стосується фрази Еммануеля Макрона про “критичність найближчих днів” – він як досвідчений політик, безумовно, має свої відчуття ситуації після розмови з президентом Путіним і президентом Зеленським. Але зараз не треба категорично прив’язуватися до календаря – днів, тижнів, місяців – треба планово працювати. Нам, нагадаю, обіцяли війну до кінця грудня, потім середини січня, потім до кінця січня, потім на початку лютого – але ми все ще перебуваємо в дипломатичному процесі”, – нагадав Дмитро Кулеба.

На запитання про те, з якими пропозиціями до України приїхав Макрон після розмови у Москві, Кулеба зазначив, що він приїхав з “думками, а не пропозиціями”.

“Зараз ми перебуваємо у фазі, коли сторони, спілкуючись одна з одною, намагаються максимально зрозуміти межі допустимих компромісів і кроків, які потрібно зробити, щоб вивести ситуацію з глухого кута…Вчора було обговорення ідей, але це не було обговоренням конкретних пропозицій”, – відповів міністр закордонних справ. 

Він додав, що хоча у суспільстві поширені припущення про те, що Україну на таких переговорах можуть примушувати до певних поступок, для президента Володимира Зеленського і для глави МЗС “така модель є неприпустимою”.

Дмитро Кулеба запевнив, що у розмові Зеленського й Макрона не піднімали питання відмови України від євроатлантичних прагнень і ніяких “зрад” не сталося.

Окрім того, Дмитро Кулеба також заявив, що у німецькому законодавстві немає жодних юридичних заборон на поставку озброєння Україні, це рішення суто політичне.

“Я чесно сказав: Анналена, ваша позиція несправедлива. Ми проаналізували всю вашу нормативну базу, і немає жодних юридичних заборон на постачання зброї Україні. Це суто політичне рішення. Якщо це суто політичне рішення, значить, воно може бути принаймні частково модифіковане. З цим Анналена поїхала назад”, – сказав Кулеба.

“Ми про щось поговорили, вона поїхала радитися з колегами по уряду, чому я буду їй зараз ще більше ускладнювати життя? Це питання надзвичайно складне…Німецький уряд вже достатньо настраждався через це питання. Вони прекрасно все знають, все розуміють. Рішення за ними, тепер ми подивимося, який крок вони зроблять”, – сказав Кулеба.

Також Кулеба висловив думку про те, що російська влада намагатиметься дестабілізувати ситуацію в Україні, не використовуючи збройну силу.

“Базовий сценарій Росії зараз – нагнітання ситуації з метою дестабілізації України. Для них це ідеально – дестабілізувати ситуацію в Україні, не вдаючись до збройної сили знову, а лише погрожуючи її застосуванням”, – зазначив Кулеба.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )