Вірус мутує: Медик розповів про наростання епідемії COVID-19 на Закарпатті

Генеральний директор Закарпатського Центру легеневих хвороб Василь Скрип вважає, що вірус, який циркулює в області у 2021 році, більш небезпечний і токсичний, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

За його словами, Закарпатська область виходить на пік захворюваності коронавірусною інфекцією, а збільшення кількості хворих пов’язано з тим, що властивості коронавірусу, який циркулює цього року, змінилися в порівнянні з торішнім. “Очевидно, він більш отруйний і токсичний. Більш контагіозний, тобто люди заражаються ним швидше і більше, ніж минулого року, і прояви сильніші. Тому картина наростає швидше. На основі цього можемо говорити, що вірус змінив свої властивості – на жаль, він став агресивним”, – зазначив лікар.

Зміни, зокрема, спостерігаються в проявах хвороби, критичні дні починаються раніше – вже на 5-6 день. “На перший план виходить задуха у хворого. Раніше більше було хворих з температурою і тих, що втратили запах і смак. Зараз – переважно з задухою, тобто кисневою залежністю, і гіпертермічним синдромом, тобто високою температурою”, – уточнив Василь Скрип.

Крім того, коронавірус став частіше атакувати молодих людей. “Зараз багато важких форм серед молодих людей фіксуємо. Причому у пацієнтів, які не мають ніякої супутньої патології. А вони – важкі”, – підкреслив лікар.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий