Виявлена ​​в Антарктиді загадкова скам’янілість виявилася яйцем морського ящура віком 68 млн років

Яйце знайшли у 2011 році, але ідентифікувати його змогли тільки зараз.

Дивна копалина, виявлена в Антарктиді майже десять років тому, нарешті ідентифікована. Дослідники з Університету Остіна в Техасі визначили, що об'єкт являє собою гігантське яйце з м'якою шкаралупою, яке, швидше за все, було відкладено давньою морською рептилією, інформує Ukr.Media.

З моменту свого відкриття у 2011 році, ця дивна викопна річ залишалася невідомим експонатом в Національному музеї природної історії Чилі. Це схоже на роздавлений футбольний м'яч розміром більше 27,9 см в довжину і 17,8 см в ширину.

Але тепер команда UT Austin нарешті оглянула цю річ і виявила, що це, швидше за все, залишки яйця з м'якою шкаралупою після того, як рептилія вилупилася. Шари мембран, видимі під мікроскопом, були мертвою тканиною.

Але це не просто яйце — це друге за величиною яйце будь-якої відомої тварини, живої чи мертвої, і найбільше яйце з м'якою шкаралупою, яке коли-небудь бачили. Це відбувається близько 66 мільйонів років тому, якраз перед тим, як динозаври вимерли.

"Ця тварина розміром з великого динозавра, але воно зовсім не схоже на яйце динозавра", — каже Лукас Лежандра, провідний автор дослідження. "Це більше всього схоже на яйця ящірок і змій, але тільки гігантського родича цих тварин".

Найбільш імовірним винуватцем, на думку дослідників, є вимерла морська рептилія, звана мозазавром.

Дослідники прийшли до такого висновку після порівняння відносних розмірів тіла і яйця у 259 живих рептилій. Судячи з розмірів цього яйця, дослідники підрахували, що рептилія, яка його відкладала, повинна була мати довжину більше 7 м, не рахуючи хвоста.

Мозазавр відповідає всім вимогам, як з-за його розміру, так і з-за його ставлення до живих істот, які відкладають яйця подібного типу. Це підтверджується виявленням скам'янілих кісток дітей і дорослих мозазаврів і плезіозаврів, знайдених в тій же антарктичній гірській породі, що і яйце.

"Багато авторів висувають гіпотезу про те, що це був свого роду дитячий сад з захищеною водою, де молоді могли б спокійно рости", — говорить Лежандра.

Але є проблема: звичайне мислення говорить про те, що мозазаври — і більшість інших стародавніх, гігантських морських рептилій — живородні. Потрібні додаткові докази, щоб з'ясувати, чи дійсно це яйце показує зворотне.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Виявлена ​​в Антарктиді загадкова скам’янілість виявилася яйцем морського ящура віком 68 млн років