Врятував сотні життів: вдова українського льотчика розповіла про подвиг Героя України

Вдова загиблого Героя України Геннадія Матуляка розповіла, що перед самою смертю чоловік врятував сотні людей. Його підбитий літак мав впасти на житлові будинки на Київщині. Але військовий ціною власного життя зумів приземлити його у лісосмузі.

Цим Ольга Матуляк поділилася в інтерв’ю АрміяInform. За її словами, Герой був закоханий у свою справу і з першого дня війни боронив Україну.

“У ніч із 23 на 24 лютого чоловік по команді “Тривога!” помчав на службу. Із самого ранку, близько п’ятої, набрав мене: “Олю, стріляють!” Коли я швиденько розбудила донечку, та у свої чотири роки запитала: “Мамо, війна почалась? А татка вб’ють?” Чесно відповіла, що не знаю”, – розповідає вдова.

25 лютого Геннадій виконував воєнне завдання у Київській області. Близько сьомої ранку він знищив ворожу колону біля Гостомеля і прямував у сторону Вишгородського району. Над одним із сіл російський винищував двічі поцілив у літак Геннадія. В цей момент він був прямо над великим розважальним комплексом.

Розбитий літак Героя.

“Літак і пілот спалахнули. Місцеві жителі на власні очі бачили, як літак летить просто на них і як пілот рятує сотні життів. Машина впала за кілька кілометрів від населеного пункту, у лісосмузі. Вже за 15 хвилин люди підбігли на місце катастрофи. Скажу відверто, для мене було дуже важливо почути правду, дізнатись, що це не легенда, що мій Герой і справді врятував стільки життів”, – розповідає Ольга.

Цією інформацією з нею поділилася одна із жительок населеного пункту, яка бачила все на власні очі. Саме вона знайшла дружину загиблого в соціальних мережах і надіслала їй фотографію його паспорта.

Місцева жителька надіслала вдові фотографію паспорта загиблого чоловіка.

“Він дійсно кайфував і від життя, і від служби, мріяв не про погони й посади, а про те, що в Україні з’явиться пілотажна група. Мріяв, аби українські льотчики вийшли на міжнародну арену – й увесь світ побачив, наскільки професійно вони літають”, – згадує вдова.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )