Все ще на першій позиції. Оновлені показники президентського рейтингу. Неочікувані дані

Лідером президентського рейтингу залишається чинний глава держави Володимир Зеленський.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, що проводилось з 24 травня по 4 червня 2020 року. korupciya.com

Згідно з даними опитування, якби вибори президента України відбувалися на початку червня 2020 року, то за Зеленського проголосували б 25,7% українців.

Після нього у п’ятірці лідерів симпатій громадян перебувають екс-глава держави Петро Порошенко, якого б підтримали 11,1% респондентів; голова партії “Опозиційна платформа – За життя” Юрій Бойко (9%); лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко (6%) та очільник партії “Сила і честь” Ігор Смешко (4,6%).

Згідно з результатами опитування, за голову партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка та лідера Радикальної партії Олега Ляшка проголосували б по 3% респондентів.

Фронтмена гурту “Океан Ельзи” Святослава Вакарчука підтримали б 2,1% респондентів; екс-народного депутат Олександра Вілкула – 1,4%.

За інших кандидатів проголосували б 2,5% респондентів, 2,6% зазначили, що зіпсували б бюлетень; 16,2% наразі не визначилися, за кого голосувати. Ще 1,6% опитаних відмовилися відповідати на запитання, а 11,3% сказали, що не будуть голосувати на виборах.

Водночас, як зазначається у прес-релізі за результатами опитування, якщо розрахувати відсотки щодо тих, хто визначився з кандидатом (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися наприкінці травня – на початку червня), то отримано такі показники підтримки: 37,6% респондентів проголосували б за Зеленського; 16,2% – за Порошенка, 13,2% – за Бойка, 8,7% – за Тимошенко, 6,8% – за Смешка; 4,4% – за Гриценка, 4,4% – за Ляшка, 3% – за Вакарчука, 2% – за Вілкула. За інших кандидатів віддали б свої голоси 3,6%.

Опитування проводилось методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) серед 4 тис. респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Похибка вибірки не перевищує 1,7%.

Нагадаємо, за результатами опитування КМІС, проведеного з 17 по 25 квітня щодо електоральних настроїв українців, серед тих, хто визначився, за Володимира Зеленського проголосували б 42,6%, за Петра Порошенка – 14,9%; 12,2% – за Юрія Бойка, 9,7% – за Юлію Тимошенко, 6,4% – за Ігоря Смешка, 4,3% – за Анатолія Гриценка, 3,5% – за Олега Ляшка, 1,8% – за Святослава Вакарчука, 0,8% – за Олександра Вілкула.

А згідно з опитуванням, яке було проведено КМІС з 26 по 30 квітня, серед тих, хто збирався голосувати і визначився з кандидатом, 41% підтримали б Зеленського. На другому місці – Петро Порошенко – 16%. Далі Ігор Смешко – 9%, Юрій Бойко – 9%, Юлія Тимошенко – 9%.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Все ще на першій позиції. Оновлені показники президентського рейтингу. Неочікувані дані