Connect with us

Новини

Вступ України до ЄС: сотні європейських лідерів вимагають розпочати переговори у червні 2023 року

У червні 2022 року ЄС нарешті надав Україні статус кандидата на вступ.

Початок переговорів про вступ України до Євросоюзу вже у червні 2023 року підтримало більше сотні європейських лідерів. Вони підготували спільне звернення до влади 27 країн-членів ЄС.

Спільне звернення до глав держав направили відомі європейські політики, вчені та діячі культури, пише “Європейська правда“.

Автори звернення нагадали, що у червні 2022 року ЄС нарешті надав Україні статус кандидата на вступ і це означало подолання величезного спротиву та побоювань, які довгий час культивувалися російською “м’якою силою” на Заході.

Advertisement

“Сьогодні є всі підстави вважати, що сили, які вороже ставляться до швидкого вступу України в ЄС, знову запрацювали. Як інакше можна розцінювати заяви президента Єврокомісії, яка, звертаючись до Президента Зеленського, нещодавно сказала, що “між теперішнім часом і цим світлим майбутнім може бути важка дорога”, – йдеться у зверненні.

Автори визнають, що, незважаючи на сміливі реформи, які Україна здійснювала вже під час війни, їй належить зробити більше для викорінення корупції.

Водночас вони зазначають, що низка країн-членів ЄС досі не зробили жодних серйозних кроків для притягнення до відповідальності власних громадян, які були політично, інтелектуально чи фінансово корумповані російським режимом.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement