В Україні вирішили боротися із забрудненням навколишнього середовища подорожчанням вартості пластикових пакетів – це має стимулювати громадян користуватися багаторазовими авоськами тощо.
Мінекономіки установило мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, які вступають в дію з 1 лютого.
Зазначимо, з грудня пакети заборонили поширювати безкоштовно – тоді магазини встановили на них символічну ціну від 1 до 12 копійок. Але зараз все змінилося.
Так, в магазинах і закладах громадського харчування вартість великого пакету (зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів) з лютого буде мінімум 2 гривні – без ручок і бічних складок; 2,5 гривні – без ручок, але зі складками або з ручками, але без складок і 3 гривні – з ручками і складками.
Важливо: це мінімальні ціни, тому магазини можуть продавати такі пакети ще дорожче.
Далі жорсткіше. З 10 березня буде повністю заборонено поширення декількох видів пластикових пакетів, за які зараз введена плата: надтонких (зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) і оксорозкладних пластикових пакетів (матеріал для виготовлення яких складається з поліетилену і оксорозкладних домішок).
При цьому заборона не торкнеться тонких пакетів, які призначені для упаковки свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів і льоду. Такі пакети можна буде використовувати до 2023 року.
Українці бурхливо обговорюють у мережі нове подорожчання:
“За 3 грн. – елітний варіант. Для простої людини без ручок і без складок… Прикро… ”
“Ось пощастило нам… Епосі бідності – все! Хіба можуть стільки коштувати пакети в бідній країні?!”
“Якщо подорожчають – це для багатьох буде стимулом користуватися багаторазовими сітками для овочів”
“Ви переробляти відходи краще почніть”
“Нехай краще пункти прийому організовують, що б ми могли здавати ці пакети по 2 грн.! Стали склотару приймати, дітвора менше ноги ріжуть об розбиті пляшки…”