Вихователька дитсадка на Рівненщині, яку звільнили за фото в купальнику, вдруге виграла суд

Віта Черешньовська, яку звільнили з дитячого садка з посади виховательки за фото в купальнику, вдруге виграла суд. Їй мають виплатити кошти за вимушений прогул та моральну шкоду.
Про це вона повідомила в Instagram, а також у коментарі «Суспільне».

Що це за справа?

2017 року завідувачка дитячого садка в селі Бугаївка на Рівненщині Лариса Музика звільнила підлеглу за, на її думку, аморальні фото Віти в купальнику на відпочинку з чоловіком, які та поширила в Instagram.

Жінку звільнили одразу, у перший після декретної відпустки робочий день. Вихователька суд за поновлення виграла, але керівниця звільнила її знову. Крім «аморальної поведінки», директорка вказала ще один пункт — «прогул».

«Я пішла поновлюватися на роботу. Музика прийняла мою заяву про поновлення, взяла трудову, написала там “поновити” й одразу ж віддала мені наказ про звільнення. Що це за прогул — ніхто з нас не знає й досі», — розповіла вона.

Рішення суду

«Перемога — це не один день, а в моєму випадку довгих шість років боротьби за незаконне звільнення з посади виховательки… . Скільки вже рішень суду я пережила, скільки переплакала, а цього дня я чекала найбільше», — написала жінка в Instagram.

Як пише «Суспільне», Радивилівський районний суд 6 березня визнав звільнення неправильним, а Віту Черешньовську —звільненою під час ліквідації закладу.

«Очікувалося, знаєте, емоційно більшого за ці шість років. Важко було це все пережити. Я і вагітною ходила на засідання суду. І різні емоційні ситуації були, адже на мене писали всілякі “гадості”. Але я знала, що перемога буде за нами», — розповіла Віта.

Суд також ухвалив окреме рішення та скерував його до прокуратури — за статтею 172 Кримінального кодексу про наявність ознак складу кримінального злочину у звільненні Черешньовської.

«За те, що вона не виконала рішення суду. Мені не дали навіть до моїх повноважень приступити, хоча мали б мені дати пропрацювати хоча б один день. А так, я навіть хвилини не пропрацювала», — розповіла жінка.

А що далі?

Рішенням суду Віту поновили на посаді, їй мають виплатити понад 100 тисяч гривень за вимушений прогул та моральну шкоду в сумі 20 тисяч гривень. А втім, дитсадок, у якому працювала вихователька, ліквідували.

«Звільнення суд анулював, і, згідно з його постановою, мене вважатимуть звільненою вже під час ліквідації закладу. Зараз удома займаюся невеличким бізнесом», — уточнила Віта.

Вона розповіла, що осад від звільнення не давав їй змоги вийти на іншу роботу. Каже, думала, що її будуть засуджувати в кожному колективі.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN