Connect with us

Новини

Виплати 100 тисяч повертаються? Депутати визначились із доплатами військовим: подробиці

Published

on

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про доплати військовослужбовцям, підготовлений робочою групою. Так, солдатам ЗСУ щомісяця виплачуватиметься додаткова винагорода від 30 000 до 100 000 грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань у порядку, розмірах та на умовах

Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк (фракція “Голос”). Законопроект також зазначає, що термін проходження базової військової підготовки не може бути меншим за один місяць для мобілізованих громадян, які раніше не проходили військову службу. .obozrevatel.com

“Робоча група парламенту подала законопроект №9342 про доплати військовим. Ця ініціатива йде на заміну поправки про повернення 30 тисяч гривень до законопроекту №8312 “, – написав Железняк у телеграм-каналі у понеділок.

Згідно з висловом Залізняка, у законопроекті передбачається виплата додаткової винагороди військовослужбовцям під час воєнного стану. Розмір цієї винагороди варіюватиметься від 30 000 до 100 000 гривень залежно від часу, витраченого на виконання бойових чи спеціальних завдань, відповідно до умов, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Advertisement

Він також згадав, що законопроект передбачає щомісячну доплату у розмірі 6000 гривень військовослужбовцям строкової служби, пропорційно до часу, проведеного на військовій службі.

“Також доплати 6000 грн/місяць передбачені для військовослужбовців, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) під час ведення бойових дій та зарахованих у розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби”, – пояснив Желєзняк.

Згідно із запропонованим законопроектом, курсанти також отримуватимуть щомісячну додаткову винагороду у розмірі 2350 гривень.

Щодо інструкторів, розмір додаткової винагороди (від 10 000 до 30 000 гривень) визначатиметься керівниками сектору безпеки та оборони України, виходячи з рівня, інтенсивності та напрямів підготовки.

Advertisement

Железняк зазначив, що передбачувані виплати військовим відповідно до законопроекту орієнтовно становитимуть 10 мільярдів гривень щороку. Ці витрати здійснюватимуться за рахунок державного бюджету.

“Цього року – це 1,9 млрд грн до кінця року, але це без урахування доплати інструкторам”, – уточнив Желєзняк.

Запропонований законопроект також містить положення, яке забороняє участь військовослужбовців, покликаних під час мобілізації, у бойових діях, якщо вони не пройшли базову військову підготовку.

Крім того, законопроект встановлює, що термін базової військової підготовки для мобілізованих громадян, які раніше не проходили військову службу, не може бути меншим за один місяць. Це забезпечує необхідну підготовку та оснащення військовослужбовців перед їх участю у бойових діях.

Advertisement

“Під час військового стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів”, – розповів депутат.

Прокоментуйте:
Advertisement