Вже з 1 лютого: українцям пояснили, як отримати грошову допомогу “500+”

З 1 лютого поточного року відновлюються деякі види грошової допомоги для українців, пише Politeka.net з посиланням на Мінргеінтеграцію.

«З 1 лютого українці можуть подати заявку на отримання допомоги 500+. У разі її подання до 30 квітня гарантована безперервність виплати допомоги, яку надають на кожну дитину до 18 років незалежно від доходу родини», – йдеться в повідомленні. politeka.net
українці, біженці, українці у Польщі
Мова йде про допомогу для українців, які зараз знаходяться в Польщі.

Заявку на отримання грошової допомоги 500+ можна подати в електронному вигляді через PUE ZUS та через електронний банкінг багатьох польських банків.

Крім того, зазначають в Мінргеінтеграції, можна звернутися в центр обслуговування клієнтів ZUS, де українцям нададуть допомогу у заповненні заявки та її електронній подачі.

До заявки потрібно додати документ, що підтверджує характер перебування в Республіці Польща. Допомога ZUS виплачуватиметься щомісяця на вказаний банківський рахунок.
українці у Польщі, біженці
Нагадаємо, заявку на сімейну допомогу від ZUS на дитину віком до 18 років може подавати особа, яка: є громадянином України або чоловіком чи дружиною громадянина/громадянки України; законно перебуває в Польщі; є батьком/матір’ю/опікуном неповнолітнього громадянина України, який прибув до Польщі після 23 лютого 2022 року або батьком дитини, народженої в Польщі громадянкою України, яка легально перебуває в Польщі.

Якщо громадянин України перетинає польсько-український кордон і відсутній у країні довше 30 днів, то він втрачає право на легальне перебування в Польщі, а отже й право на допомогу “500+”. Тоді треба повернути отриману вже на території України допомогу “500+” на польський рахунок.
злоті

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN