Connect with us

Новини

Xiaomi оголосили міжнародним спонсором війни: китайський техногігант висловив протест

Published

on

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло китайську корпорацію Xiaomi (“Сяомі”) до списку міжнародних спонсорів війни. Компанія не просто не припинила діяльність у РФ, а й розширює свою присутність на цьому ринку. У самій корпорації вже заявили про протест проти внесення до переліку та свою підтримку “миру в усьому світі”.

Втім, рішення НАЗК не означає, що продукцію Xiaomi заборонять в Україні. Так, Xiaomi Corporation 13 квітня потрапила до списку “Війна та санкції” як міжнародний спонсор війни. Перелік складає НАЗК спільно з Міністерством юстиції України.

"Сяомі" у списку міжнародних спонсорів війни

Компанія активно сплачує податки до бюджету Росії. За підрахунками аналітиків, лише у 2021 році російська дочка Xiaomi заплатила агресору $2,5 млн податків. Прибуток компанії від роботи в країні-агресорці становив $12 млн і за рік зріс на 56,7%.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Xiaomi так і не оголошувала про вихід з Росії, хоча з весни 2022 року не здійснювала маркетингову діяльність у країні-агресорі. Проте в 2023 році Xiaomi активно відновлює набір персоналу в російські офіси, оголосила про офіційний старт продажів флагманських смартфонів у Росії. Також Xiaomi у 2024 році планує запустити до РФ серійне виробництво електромобілів.

“Це свідчить про наміри компанії відновити повноцінну присутність у Росії… Таким чином, Xiaomi продовжує спонсорувати військову агресію Росії“, – зазначили у НАЗК.

Advertisement

Вже 14 квітня китайська компанія відреагувала на рішення НАЗК. “Ми рішуче проти того, щоб НАЗК вносило нашу корпорацію до списку міжнародних спонсорів війни. Ми не підтримуємо жодних воєнних дій. Ми повністю підтримуємо мир у всьому світі“, – йдеться у заяві “Сяомі”. При цьому компанія навіть не потрудилася засудити країну-агресора.

Заява Xiaomi

Що означає оголошення спонсором війни

Як йдеться на самому сайті проєкту “Війна та санкції”, він покликаний лише чинити тиск на співучасників війни. Але у випадку, коли будуть складатися нові списки санкцій РНБО України, особи та компанії з переліку будуть запропоновані для включення до таких списків.

Тобто, по суті, рішення поки що є декларативним. Однак воно важливе у репутаційному плані, крім того, у майбутньому проти компанії можуть запровадити санкції.

Xiaomi – далеко не перша міжнародна компанія, яка потрапила до зазначеного списку. До нього вже внесено Raiffeisen Bank International, Auchan, Metro, Procter&Gamble, Bonduelle, Leroy Merlin та інші.

Advertisement

Всі ці компанії поки що продовжують роботу в Україні, адже НАЗК не має повноважень закривати міжнародних бізнес або обмежувати його роботу. Тим не менш, включені до переліку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує негайним закриттям, але цю базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Прокоментуйте:
Advertisement