У ці хвилини! Шмигаль повідомив важливе – затвердили. Українці аплодують, доленосне рішення: уже з лютого

Новини

В Україні 29 січня затвердили календарний план вакцинації населення проти COVID-19 у 2021 році. Перший із п’яти етапів кампанії має розпочатися вже в лютому.

Про те, коли перші українці отримають доступ до щеплень, на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Про підсумки засідання повідомляється на “Урядовому порталі”.

Зазначимо, що календарний план на засіданні представив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Документ був затверджений Держкомісією з питань ТЕБ та НС.

“У нас є затверджений Національний план, який визначає п’ять етапів вакцинації. Все це повинно бути відображено в календарному плані на цей рік. Зокрема, хто, коли і де зможе безкоштовно отримати ефективну вакцину від коронавірусу”, – підкреслив Шмигаль.

Пресслужба опублікувала графік, складений в уряді. Очікується, що за лютий, березень і квітень безкоштовні щеплення отримають 367 тисяч осіб – військові ООС і медики, що працюють з інфікованими коронавірусом.

Вакцинацію проводитимуть мобільні бригади, а також співробітники стаціонарних пунктів.

Під час засідання прем’єр-міністр також заявив про необхідність чітко визначити потребу держави у вакцинах на цей рік.

Ляшко зі свого боку зазначив, що оперативний штаб з урахуванням соціологічних опитувань визначив прогнозовану кількість вакцин, які необхідно закупити додатково – 15 млн доз.

За словами головного санлікаря, холодовий ланцюг в Україні (від -70 і до +8 градусів) може забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин, які вже пройшли реєстрацію.

Нагадаємо, в Україні раніше ухвалили план вакцинації, згідно з яким у 2021-2022 роках щепленнями від COVID-19 мають охопити не менше 50% громадян.

Вакцинація в країні може розпочатися 15 лютого або трохи пізніше – орієнтовно в ці дати повинні привезти перші вакцини. За словами Віктора Ляшка, перешкодити цьому можуть тільки форс-мажорні обставини.

В уряді заявили, що Україна готова викупити надлишок вакцини від коронавірусу у країн Європейського Союзу, щоб якомога швидше захистити своїх громадян.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий