У ці хвилини! Зеленський не змовчав – радісна звістка, цього чекали давно. Тепер все зміниться

Новини

Президент України Володимир Зеленський вітає ухвалення Верховною Радою закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» (законопроект № 3612). Цей проект закону був ініційований Главою держави та розроблений відповідно до вимог Конституції України для законодавчого врегулювання питань, пов’язаних з проведенням всеукраїнського референдуму.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Володимир Зеленський зауважив, що ухвалення відповідного закону було одним з важливих пунктів його передвиборчої кампанії під час президентських виборів, адже документ робить більш чітким діалог між владою та суспільством.

«Тепер українці на практиці будуть залучені до ухвалення важливих для країни рішень, а влада буде змушена дослухатися до волі народу. Референдум є вагомим інструментом розширення демократії в Україні», – наголосив Президент.

Визначено, що не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

1) що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;

2) що скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їхньої реалізації;

3) спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

4) щодо податків, бюджету, амністії;

5) віднесені Конституцією та законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Також, як розповів представник президента Володимира Зеленського в Конституційному суді, депутат Федір Веніславський, всі “страшилки, які розповідають наші колеги по парламенту, що знаходяться в опозиції, є виключно страшилками, і нічого спільного з реальністю не мають”.

Він підкреслив, що закон не буде використаний для територіальних змін.

“Це абсолютно неможливо. Не можна висмикувати один конкретний закон або одні конкретні положення Закону, ігноруючи Конституцію України та інші законодавчі акти. У Конституції України чітко і однозначно написано в першому розділі, що територія України є цілісною і недоторканною, і будь-які зміни території України забороняються з точки зору зменшення території”, – сказав депутат, передає Україна 24.

Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні підтримала законопроєкт про всеукраїнський референдум, внесений президентом Володимиром Зеленським, який передбачає можливість електронного голосування.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN