“Я не можу забрати тіло та по-людськи його поховати”: брат захисника Маріуполя звернувся до не байдужих

26-річний Микола Самойленко загинув у січні цього року. Він захищав Маріуполь та потрапив до полону разом із двома побратимами. Відомо, що чоловіків тримали у Донецьку.

Як пригадує брат хлопця, останній раз вони бачились 24 лютого 2022-го. Саме тоді Микола був на чергових навчаннях в Києві.

“Він провів мені короткий інструктаж, передав речі, обійняв, посміхнувся та сказав, що все буде добре… Як же він тоді помилявся”, — пригадує Олександр Самойленко.

Микола проривався до Маріуполя — тут у нього були побратими. 2 березня Самойленко і ще два його товариші, виконуючи бойове завдання потрапили у ворожу засідку і їх взяли в полон.

Сім‘я намагалася дізнатися бодай якусь інформацію про хлопця, подавала заяви, витратила на це багато часу та сил. Усі відповідали, що все добре, адже Микола з побратимами є у списках на обмін і незабаром бійців визволять.

«Кілька разів брат виходив на зв’язок, тримався бадьоро, завжди казав, що живий-здоровий і не падав духом! Його тримали в СІЗО м. Донецьк, в нелюдських умовах, гірших за концтабір, в підвальному приміщенні, в голоді та холоді… Потім пів року тиші, він перестав дзвонити, ми його загубили», — розповідає брат Миколи.

Про те, що хлопець загинув у полоні рідні дізналися від начальника Миколи. По той бік слухавки пролунало «У мене погані новини».

Микола помер 19 січня 2023 року «від менінгіту». Новину повідомили аж на 40 день після смерті хлопця. Жодної інформації про місце поховання рідні не мають.

«Я не можу забрати тіло свого маленького брата та по-людськи його поховати… Він не заслуговував на таку смерть, світлішої та добрішої людини не було і не буде в моєму житті», — каже рідний брат хлопця.

Брат Миколи сьогодні просить усіх, хто може посприяти поверненню тіла Миколи, та всіх полонених. Відомо, що його побратими наразі живі, але в критичному стані, тому рідні загиблого допускають, якщо нічого не робити, їхнім рідним також прийдуть «погані новини».

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN