Я обіцяла не мовчати… Жінка хворіє вже 10 днів, звертались до сімейного – результат госпіталізація в реанімацію

Пост обурення, розчарування, про наболіле сімейна медицина Хочу розказати про вчорашнє чергування.

І так виклик #1. Жінка 84 р. Хворіє 10 днів, звертались до сімейного з скаргами на задишку, слабість,незначне підвищення температури,набряки на нижніх кінцівках.

Лікування:-коліть трифас, бо то все в вас від набряків. Це все ,щоб ви розуміли в телефонному режимі.

Результат:госпіталізація в реанімацію ЛШМД з двосторонньою пневмонією,сатурація 46, тиск 80/40

.Виклик#2.Жінка 24 роки ,вагітна 31 тиждень,хворіє 14 днів. Єдине на ,що спромоглась сімейна лікар- тест на ПЛР на 15 день хвороби. Ну вам же ж і так нічого не можна пити,ви ж вагітні.

Результат:пацієнтка госпіталізована в реанімацію ЦЛЗ з двосторонньою пневмонією,сатурація 86,тиск 90/50.

Кашель такий,що здається в любу хвилину з’явиться на світ та маленька недоношена дитина.

Я розумію,що багато хворих,багато звернень,я розумію,що ви хочете мати вихідні,але як можна бути такими безвідповідальними? як можна лікувати по телефону?чи ви вмієте ставити діагноз по тембру голосу?

То якийсь нонсенс.Зараз в сімейних найбільша зарплата в медицині,а ви сидите в своїх кабінетах,забарикадувались,тупо відсиджуєте свої гроші і відповідальності -нуль,бо де є доказ,що хтось звертався, нігде,бо телефонний дзвінок,то не доказ.

Таких випадків безліч,можна писати сотню постів,про скерування в нікуди,про капання аж до набряку легень,про те,що не беруть трубку ,не відписують в вайбер,а якщо щось-викличіть швидку.Мені сумно,що сімейна медицина перетворилась просто на тупий бізнес,головне набрати побільше пацієнтів,а там-там буде видно.

P.S.Звичайно я не про всіх сімейних,є серед них відповідальні,порядні лікарі,але на жаль їх мало,радше як вийняток,то вже як червонокнижний екземпляр.Якось так

Ольга Горішна

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( 2 оцінки, середнє 3 з 5 )
BBCcCNN