Як можна швидко остудити гарячий напій у спеку

Способи охолодження чаю.

Смачний і корисний в помірних кількостях напій, чай, відомий вже більше чотирьох тисяч років. Він може підбадьорити, заспокоїти, налаштувати на потрібний лад, зняти втому, допомогти розслабитися. Однак не завжди його можна випити відразу, як тільки він потрапляє з чайника в чашку. Саме тому люди винайшли масу способів його охолодження, інформує Ukr.Media.

ТОП-10 перевірених способів остудити гарячий чай

1. Можна тримати напоготові в морозилці черговий кубик льоду. Додавання його в окріп дозволяє істотно знизити градус за відносно невеликий проміжок часу.

2. Або скористатися бабусиним способом — пити чай з блюдця. Велика поверхня рідини, що сприяє кращому його випаровуванню, а там вже на охолодження працюють фізичні закони.

3. Якщо вам пощастило працювати в місцях, де є доступ до рідкого азоту, невелика його кількість здатна перетворити окріп в прохолодний напій. Не перестарайтеся, якщо не хочете «гризти» чай. І дотримуйте техніку безпеки!

4. Наступний спосіб можна умовно назвати «Обдури час». Для цього потрібно налити чай, поставити його на робоче місце і просто відволіктися на повсякденну рутину. Очистіть «кошик», почитайте новини, дайте відповідь на поточні листи, а там… чай непомітно стане потрібної температури.

5. Якщо на вулиці зима, або глибока осінь, трохи прочиніть вікно і поставте чашку з окропом у цій щілині. Напій охолоне за кілька хвилин.

6. Добре, коли вдома є молоко і воно давно стоїть у холодильнику. Невелике його додавання істотно знизить градус чаю.

7. Людям, які не відчувають теплих почуттів до молока, рекомендується просто заливати гарячу заварку холодною кип'яченою водою, заздалегідь охолодженою в графині.

8. Спосіб «родом з дитинства». Можливо, в дитинстві батьки охолоджували вам чай, просто переливаючи його з чашки в чашку. Такий варіант працює і в двадцять першому столітті!

9. Зробіть «тепловідвід» з декількох чайних ложок. Покладіть відразу кілька столових приладів в окріп, і він охолоне дуже швидко.

10. Для любителів пити чай "вприкуску" окріп просто не проблема. Вмочуєте цукор або печиво в напій і потім просто їсте. Жодних проблем!

Як не потрібно охолоджувати чай

Серед звичайних любителів теплого або холодного чаю цілком можуть знайтися й ті, хто надає перевагу екстремальним способам його охолодження. З досвіду відомо, що найпоширенішим варіантом для новачків у цій справі була, є і буде — морозильна камера. Як не дивно, помилки в такій простій справі теж трапляються, якщо занадто поспішати.

Як показує практика, якщо ви зможете умістити чайну чашку з окропом між замороженими пельменями, котлетами і м'ясом, нічого хорошого з цього не вийде. Морозильна камера просто «потече», поки чай ще буде зберігати високу температуру.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Як можна швидко остудити гарячий напій у спеку