Як позбутися конденсату в теплиці

Різне

Причиною утворення конденсату є перепад температури повітря ззовні та всередині теплиці. Через це волога, що міститься у тепличному повітрі, починає накопичуватися на внутрішній поверхні споруди. Здавалося б, яка від цього шкода? Річ у тім, що краплини падатимуть вниз на рослини, а це багатьом із них аж ніяк не до вподоби, особливо помідорам, перцям, баклажанам.

У вологому середовищі живуть і розмножуються різні збудники захворювань – фітофтори, кореневої гнилі, борошнистої роси та інші, що може спричинити не лише хвороби, а й загибель рослин. І якщо у теплицях із полікарбонату волога стікає переважно вниз, то у плівкових капає прямо на рослини.

Найкращим способом боротьби з конденсатом і надмірною вологістю в теплиці є провітрювання. Тоді навіть якщо на рослини й потраплятиме волога, вона швидко випарується. При цьому важливо не допускати протягів. У теплиці обов’язкова наявність кватирок, які роблять у стіні на висоті щонайменше 1 м від рівня землі або на стелі. Вони сприятимуть циркуляції повітря. Якщо кватирок недостатньо – зробіть ще. Провітрювання за допомогою дверей робити не рекомендується, оскільки при цьому холодне повітря рухатиметься нижньою частиною теплиці, що небажано. У теплі сонячні дні провітрювання розпочинають, коли різниця температур усередині та ззовні теплиці досягне 10 градусів.

Також важливо не створювати умови для виникнення надмірної вологості. Поливи робіть уранці або принаймні до обіду, щоб упродовж світлового дня волога встигла випаруватись. Поливають рослини злегка теплою водою. Ще один ефективний спосіб знизити вологість – замульчувати ґрунт навколо рослин, тоді вода не зможе самовільно випаровуватись. Для цього можна використовувати й чорну плівку – вона нагріватиметься сама і не допустить перегріву ґрунту.

Намагайтесь уникати перепадів температур у теплиці. А також не висаджуйте велику кількість рослин – потрібно, щоб між ними могло вільно циркулювати повітря. А ось густі зарості спричиняють застій вологи. Оптимальна щільність – 2–3 рослини на кв.м.

Щоб краплі не потрапляли на рослини, дехто під покрівлею всередині теплиці натягує плівку, однак це погіршує освітлення.

Водночас у холоди конденсат може бути навіть корисним. Так, холодної ночі він дещо поліпшує теплоізоляційні властивості плівки та знижує швидкість охолодження теплиці.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN