Як проходить мобілізація: юристка пояснила, що відбувається після візиту до військкомату

Візит до військкомату не означає автоматичного скерування на фронт.

Юристка ГО “Юридична сотня” Ірина Підреза розповіла, як відбувається проходить мобілізація в Україні та що відбувається після візиту особи до військкомату. tsn.ua

Це експертка пояснила в ефірі “1+1” у межах телемарафону “Єдині новини”.

За її словами, у військкоматі (нова назва ­– ТЦК і СП) можуть або перевірити дані про особу, або скерувати її на медкомісію. В залежності від висновків медкомісії події можуть розгортатися за різними сценаріями.

“Бувають абсолютно різні випадки. Буває, коли військовозобов’язаний приходить у Територіальній центр комплектування і соціальної підтримки. Там перевіряють, що він стоїть на обліку в тому ТЦК і СП, де він повинен стояти, з документами все нормально і в принципі, на цьому розмова закінчена. Бувають випадки, коли така особа приходить до ТЦК, їй дають змогу пройти військово-лікарську комісію і на підставі рішення комісії можуть або одразу відправити на навчання, або – раніше це називалися бойові повістки – до особового розпорядження. Тобто, якщо виникне потреба в мобілізації саме такої особи, її викликають і вже зараховують чи до навчання, чи в якусь конкретну військову частину для проходження служби”, – розповіла Підреза.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN