Connect with us

Новини

Як Росія намагатиметься повернути воду до окупованого Криму: пояснює британська розвідка

Published

on

“Влада” тимчасово окупованого Криму шукає шляхи постачання водою жителів, оскільки руйнування Каховської ГЕС порушило основне джерело прісної води на півострові – Північно-Кримський канал (СКК). Потреби населення збираються задовольнити за рахунок водосховищ, нормування води, буріння нових свердловин і доставки бутильованої води з Росії.

Про це повідомили у зведенні британської розвідки на 11 червня, опублікованій у Twitter Міністерства оборони Великобританії. Там пояснили, що СКС забирає воду з Каховського водосховища через вхідний отвір, розташований вище за дно водосховища.

За даними британської розвідки, станом на 9 червня рівень води у водосховищі, ймовірно, опустився нижче за рівень водозабору, і вода незабаром перестане надходити до Криму. Це знизить доступність прісної води у південній частині Херсонської області та на північній частині півострова.

“Водночас населення як на російській, так і на українській сторонах затопленого Дніпра стикається з санітарною кризою, обмеженим доступом до безпечної води та підвищеним ризиком захворювань, що передаються через воду”, – наголосили в Міноборони Британії.

Advertisement
Як Росія намагатиметься повернути воду до окупованого Криму: пояснює британська розвідка

Нагадаємо: раніше секретар РНБО Олексій Данілов пояснив, що внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС тимчасово окупований РФ півострів залишиться без прісної води, яка надходила туди з Дніпра. Це в свою чергу зробить неможливим розвиток півострова в найближчі роки.

“Ми ще в грудні-листопаді минулого року писали про те, що росіянам кримчани зовсім не потрібні, і вони рано чи пізно приймуть рішення по підриву цієї дамби, і тоді Крим найближчим часом лишиться без води”, – зазначив секретар РНБО.

Прокоментуйте:
Advertisement