Як вареник у маслі! Корупціонер у Домінікані — поки суд триває! Юрченко на відпочинку — а як же обвинувачення?

Обвинувачений нардеп Юрченко полетів на відпочинок у Домінікану.

Після повернення закордонних паспортів народний депутат України Олександр Юрченко вилетів на відпочинок до Домініканської республіки. Наразі він має статус обвинуваченого і його справу слухають по суті у Вищому антикорупційному суді.

Про це повідомили органи правопорядку.

За їхньою інформацією, нардеп Юрченко вилетів у Домінікану ще 4 лютого. Наразі у нього немає обмежень на пересування Україною або за кордоном.

Згідно з останнім рішенням Вищого антикорупційного суду від 30 грудня 2021 року, на депутата поклали лише один обов’язок – не спілкуватися зі свідками та експертами у кримінальному провадженні.

Як відомо, ВАКС взяв під варту Юрченка з альтернативою 3 млн грн застави. Пізніше за нього внесли гроші і він вийшов під обов’язки.

Нагадаємо, за версією слідства, нардеп Олександр Юрченко у завуальованій формі (плюшки) попросив надати йому через посередника – його помічника Івана Фіщенка неправомірну вигоду у сумі 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до проєкту Закону України «Про управління відходами» та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу нардепів-членів відповідного комітету за голосування за подані ним пропозиції.

Фіщенка арештували з можливістю внесення застави у розмірі 1 млн грн. Таке рішення 15 вересня ухвалила слідча суддя Вищого антикорупційного суду Ольга Саландяк, повідомила «Слово і діло» керівниця відділу комунікацій ВАКС Олеся Чемерис.

Відзначимо, детектив НАБУ і прокурор САП просили взяти під варту Фіщенка. Альтернативою арешту органи правопорядку пропонували 5 млн грн застави з покладанням низки обов’язків, зокрема здати закордонний паспорт, носити електронний браслет та інші.

Нагадаємо, раніше НАБУ закликало Генерального прокурора Ірину Венедіктову підписати підозру народному депутату Олександру Юрченко, якого підозрюють в участі в злочинній схемі.

У середині серпня 2020 року правоохоронці зафіксували факт передачі та отримання народним депутатом через посередника першої частини обумовлених коштів. 26-27 серпня 2020 року була запланована передача другої частини коштів. Проте подальше виконання спеціального завдання було зупинене.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN