Як вибрати гарне морозиво, щоб не зашкодити здоров’ю

Користь і шкода морозива.

Морозиво традиційно вважається одним із найсмачніших і улюблених ласощів, кращим засобом від літньої спеки. Але чи корисне воно?

Склад морозива

Сучасне морозиво, яке виробляється промисловим шляхом, складається з наступних компонентів:

  • молоко — не менше 10% жирності;
  • молочні сухі залишки, 9-12%. Сюди входять білки (казеїн і протеїни сироватки) і лактоза;
  • цукру, 12-16%. Зазвичай це поєднання сахарози і глюкозних сиропів;
  • стабілізатори та емульсії, 0,2-0,5%;
  • вода, 55%-64%. Вона випаровується з інших компонентів морозива.

Всі ці інгредієнти разом з повітрям, що потрапляє в масу в процесі замішування, і складають морозиво, інформує Ukr.Media.

Кількість калорій в одному стаканчику може коливатися від 270 до 375 калорій.

Морозиво виготовляється з широким спектром ароматизаторів і наповнювачів: шоколадною стружкою, горіхами, фруктами, варенням і карамеллю, крихтою печива, сиропом і банановим соусом.

Крім того, морозиво поділяється на такі основні типи, відповідні різним смакам:

  • молочне морозиво (жирність становить до 4%);
  • вершкове морозиво (жирність до 10%);
  • пломбір-морозиво (жирність до 15%);
  • фруктове морозиво (на основі фруктових соків, з нульовою жирністю).

Сучасні виробники подбали також про любителів ласощі, що стежать за фігурою: розробили продукт на молочній основі без вмісту жиру, зі спеціальною добавкою інуліном, що дозволяє досягти тих же смакових відчуттів, що і у жирного морозива.

У чому користь морозива?

У морозиві міститься близько ста цінних для організму речовин: більше 20 амінокислот білка, близько 25 різних жирних кислот, 30 мінеральних солей, важливі для обміну речовин ферменти, а також більше 20 різних вітамінів, фосфор для кісток і росту, магній, калій і залізо.

Склад морозива сприяє збільшенню в організмі гормону щастя-серотоніну. Він покращує пам'ять, піднімає настрій і допомагає нам впоратися зі стресами.

Як морозиво може нашкодити здоров'ю?

Морозиво є висококалорійним продуктом, тому не слід зловживати цими ласощами людям, схильним до повноти. Також шкідливо холодне морозиво при виразковій хворобі шлунка та хронічному гастриті. Лікарі не рекомендують морозиво тим людям, які часто хворіють респіраторними захворюваннями.

Якщо морозиво приготовлене на сахарозі, то його не можна їсти діабетикам. Людям з високим рівнем холестерину в крові не рекомендується морозиво, зроблене на тваринних жирах.

Дієтологи вважають, що слід уникати лимонного, полуничного і інших ароматичних сортів морозива (в такому морозиві зазвичай міститься багато фруктових есенцій і добавок, як правило, які не належать до групи натуральних).

Як вибрати гарне морозиво?

При покупці морозива треба звернути увагу на умови його зберігання: температура в морозильній камері повинна бути не вище мінус 18°C; якщо ця умова не витримується, морозиво тане, знову заморожується, що позначається на його якості. Це можна помітити, оцінивши його структуру, консистенцію, запах і колір.

Краще купувати морозиво в порційних упаковках (стаканчик, ріжок, брикет), яку можна з'їсти відразу, а не класти в холодильник.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Як вибрати гарне морозиво, щоб не зашкодити здоров’ю