Як вивозитимуть зерно з України: схема маршрутів

Маршрути для суден-зерновозів, які йдуть з українських портів у напрямку Туреччини, вже визначено. Судна виходитимуть з портів Одеси та Чорноморська та рухатимуться до визначеної зони Чорного моря, де проходитиме їхній огляд.

Про це у Facebook розповів журналіст BlackSeaNews Андрій Клименко. Він зазначив, що на опублікованій ним схемі:

  • “зона 1” – район огляду суден, прийому/висадки лоцмана при прямуванні до портів України та формування каравану під час прямування з українських портів;
  • “зона 2” – район формування/розформування караванів;
  • фіолетова лінія – морський кордон (12-мильна зона, територіальні води);
  • синя точка – острів Зміїний.

Маршрути для суден-зерновозів, які йдуть з українських портів у напрямку Туреччини, вже визначено
Разом із тим, за інформацією Ukrainian Shipping Magazine, коридори діятимуть щодня з 6:00 до 20:00 за Києвом. Також зазначається, що ймовірно, безпеку караванів забезпечуватимуть:

  • турецькі фрегати типу МЕКО – F243 “Їлдірім” та F242 “Фатіх”;
  • а також підводний човен.

Зі свого боку, заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс розповів, що перше судно з українським зерном у межах Стамбульських угод може вийти з порту вже 29 липня. Очікується, що спочатку з портів вийдуть ті судна, які вже там перебувають і завантажені зерном.

Відео дня:

“Ми плануємо, що перше судно [з українським зерном] вирушить найближчими днями. Сподіваюся, що вже завтра [29 липня]”, – сказав Гріффітс.

Він також додав, що, крім зерна, кораблями з України експортуватимуть і добрива. “Спочатку ми сконцентрувалися на зерні, але в останні дні переговорів внесли також і добрива”, – пояснив заступник генсека ООН.

Експорт зерна з України необхідний як світовій спільноті – для зменшення наслідків продовольчої кризи, так і Україні. Країна вирощує більше агропродукції, ніж здатна споживати, також Україні потрібні грошові надходження від експорту. Крім того, якщо найближчим часом не розблокувати морський шлях поставок, “зайве” продовольство не буде де зберігати.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Як вивозитимуть зерно з України: схема маршрутів