Які нехімічні підгодівлі потрібно проводити кавунам в період зростання у відкритому ґрунті

Які добрива можна вносити кавунам для їх росту і розвитку.

Багатьом городникам відомо, що для одержання багатого врожаю кавунів, їх необхідно правильно підгодовувати після висадки у відкритий ґрунт. Своєчасне органічне підживлення сприятиме швидкому зростанню культури і зав'язі плодів, інформує Ukr.Media.

Досвідчені городники відзначають, що краще використовувати саме органічні добрива, оскільки хімічними можна не лише допомогти рослинам, але і нашкодити їм.

Рослинні і дріжджові підживлення кавунів у відкритому ґрунті

Зола або її настій

Практично кожен городник використовує в якості добрива деревну золу або її настій. У чистому вигляді золу використовують, як правило, відразу під час посадки рослин, а вже потім поливають настоєм. Для приготування настою необхідно взяти два літри золи і десять літрів води, все ретельно перемішати і залишити на добу. Рідину, яка настоялася, слід розвести водою 1:10 і поливати кожен кущ. Таку підгодівлю протягом сезону можна проводити кавунам два рази.

Настій з кропиви і бур'янів

Зелений настій в якості добрива для кавунів найчастіше використовують на початку розвитку рослин і для зелені, оскільки дане підживлення багате на азот. Трав'яний настій готується наступним чином — дрібно нарубати бур'янисту траву і залити водою (приблизно на 3/4 ємності).

Варто зазначити, що для настою зеленого добрива слід брати пластмасове відро або бочку, алюмінієва або залізна ємність не підійде, оскільки може відбутися реакція окислення.

Коли трава буде залита водою в суміш слід додати трохи дріжджів і старого варення. Деякі городники додають туди ще і подрібнену яєчну шкаралупу. Далі, накрити все кришкою або харчовою плівкою, але залишити невеликі отвори для вентиляції. Потім настій залишають на тиждень чи півтора, щоб відбувся процес бродіння. В цей час суміш слід постійно помішувати.

Готове добриво розводять водою 1:10 для кореневого підживлення, або 1:20 для позакореневого підживлення і поливають ним кожен кущик.

Підгодівля кавунів дріжджами

Для приготування дріжджової підгодівлі для кавунів необхідно взяти стограмову пачку пресованих дріжджів і покришити їх в трилітрову банку. Після всипати туди 100 грамів цукру і залити теплою водою (приблизно 2,5 літра). Ретельно перемішавши, суміш поставити в тепле місце, щоб відбувся процес бродіння.

Коли процес бродіння завершиться, добриво слід розвести чистою водою — 1 стакан на 10 літрів і поливати ним кожен кущик. Таку підгодівлю проводять, як правило, через 10 днів після проведення підживлення зеленим добривом.

Тварині підгодівлі для кавунів у відкритому ґрунті

Послід

Багато городників використовують розчин курячого посліду для підживлення баштанних культур, в особливості кавунів. Курячий послід необхідно розвести водою 1:20 і дати йому настоятися пару днів. Коли він буде готовий, його потрібно процідити і підливати кожен кущик.

Коров'як

Коров'як, за своїми корисними властивостями сильно нагадує сечовину. Однак, на відміну від останньої, він абсолютно нешкідливий для кавунів, навіть у великих кількостях. Як і курячий послід, коров'як не можна використовувати в чистому вигляді, краще розвести його водою 1:20. До внесення коров'яку і після добрива рослини рекомендується рясно поливати.

Перегній

Досить багато городників використовують для підживлення кавунів перегній. Його готують з ґрунту і тваринних решток. Як правило, для цієї мети беруть або пташиний послід, або гній.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Які нехімічні підгодівлі потрібно проводити кавунам в період зростання у відкритому ґрунті