Японці винайшли спосіб запилювати квіти за допомогою мильних бульбашок

Мильні бульбашки замінили бджіл у запиленні рослин.

Зараз у світі гостро стоїть проблема скорочення чисельності бджіл. Саме тому багато фермерів все частіше звертаються до альтернативних методів запилення рослин. І як не дивно, деякі, здавалося б, дикі способи, працюють куди краще, ніж перевірені техніки. Наприклад, мильні бульбашки виявилися в рази ефективніше дронів, інформує Ukr.Media.

Отже, в чому ж була проблема з дронами? Справа вся в тому, що коли дослідники вирішили проекспериментувати з використанням крихітних дронів для запилення тюльпанів, вони зрозуміли, що утримати міні-літак від поверхні ніжних квітів дуже складно. Маленькі роботи могли зашкодити пелюсткам.

І тут, рішення про невагомий метод запилення прийшло само собою! Провідний вчений Ейдзіро Міяко, побачивши, як його син пускає мильні бульбашки, задався питанням, як можна використовувати такі кульки для запилення. Так почалася робота над тестуванням пухирчастих речовин і тих, які утворюють пилок. Одна з них — лаурамідопропіл бетаїн (а-20АВ) — виявилася особливо ефективною.

Так вчені створили спеціальний розчин, в який був доданий пилок груші, 0,4% розчин а-20АБ, вода, з оптимальним рівнем кислотності для зростання рослин і деякі корисні сполуки, такі як кальцій.

Коли вчені заповнили спеціальні бульбашкові пістолети цією рідиною, вони відразу ж випробували її на грушевих деревах. Пилок був успішно доставлений до квітів, що в кінцевому підсумку призвело до зрілих плодів.

Щоб автоматизувати процес і збільшити обсяг, учені також використовували автономний безпілотник з GPS-наведенням для запилення штучних лілій. Літаючи на висоті 2 метрів, і рухаючись зі швидкістю 2 метри в секунду, дрон мав 90% успіх. Однак зараз учені думають про те, як можна підвищити ефективність, адже вітер і дощ можуть забирати бульбашки та змивати пилок.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Японці винайшли спосіб запилювати квіти за допомогою мильних бульбашок