“Є одним із пріоритетів Міноборони”: Резніков відповів на скандал щодо харчування ЗСУ

Міністр оборони Олексій Резніков прокоментував скандал щодо харчування у Збройних силах України. Він зазначив, що забезпечення воїнів якісним та безперебійним харчуванням в умовах бойових дій є одним із пріоритетів Міноборони. news.obozrevatel.com

Крім того, Резніков наголосив, що збереження єдності в суспільстві та довіри міжнародних партнерів є питанням стійкості оборони та виживання країни загалом. Про це глава оборонного відомства написав у себе у Facebook.

Резніков пояснив, що раніше питання забезпечення харчуванням військовослужбовців практично було під контролем монополії, проте після призначення на посаду він узяв публічне зобов’язання щодо демонополізації послуг харчування. Міністр зазначив, що торік монополіст погрожував повністю заблокувати постачання продовольства до армії.

“Подолання монополії дозволило успішно організувати харчування армії, чисельність якої збільшилася в кілька разів, незважаючи на всі складнощі активної фази війни”, – зазначив Резніков.

Глава оборонного відомства наголосив, що постачальники зобов’язуються надавати послуги з харчування незалежно від того, де в той чи інший момент розміщена військова частина. Водночас Міністерство оборони не здійснює закупівлю окремих продуктів, а купує комплексну послугу із забезпечення харчування, в окремих випадках – і приготування їжі.

Резніков заявив, що предметом закупівлі є вартість добового раціону для військовослужбовця, який має чіткі критерії щодо калорійності та інших параметрів.

“Постачальники гарантують забезпечення денного раціону за певну суму. Минулого року ця сума складала 120 грн на військовослужбовця на добу. Цього року ми отримали пропозиції постачальників у діапазоні від 151 до 162 грн на добу. Внаслідок проведення переговорів кінцева вартість послуги із забезпечення харчування одного бійця на добу становить 145,8 грн. Хтось справді вважає, що ця сума завищена?” – заявив Резніков.

Водночас міністр оборони пояснив, що в медіа під час порівняння цін у супермаркетах та у постачальників для Міноборони порівнюються незрівнянні речі. До того ж нібито завищену ціну на яйця Резніков пояснив технічною помилкою, яку зробив постачальник.

“Яйця – єдина категорія з каталогу, яка в додатку до угоди розраховується у штуках. Постачальник зазначив ціну не за штуки, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці, де все було приведено в одиницю виміру на вагу, в іншу таблицю”, – пояснив міністр оборони.

Нагадаємо, в Офісі президента України відреагували на скандал із закупівлею Міністерством оборони продуктів для армії за завищеними цінами. Там наголосили, що інформацію щодо цього перевірять.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN