Є три версії: у ДБР розповіли про розслідування справи з розстрілу Рябчуком товаришів по службі в Дніпрі

Державне бюро розслідувань розглядає три версії трагедії на Південному машинобудівному заводі у Дніпрі. Основна з них – вчинення підозрюваним Артемієм Рябчуком злочину через нестатутні відносини.

Про це розповів директор ДБР Олексій Сухачов на засіданні комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, повідомила пресслужба бюро. Крім того, розслідуються версії психічного захворювання підозрюваного та його співпраця з іноземними спецслужбами.

Зазначається, що останню, метою якої могла бути дискредитація системи правоохоронних органів в Україні, дестабілізація правопорядку в країнітощо, перевіряє управління СБУ в Дніпропетровській області. Зокрема, наразі встановлено, що у 2019 році Рябчук побував на території Російської Федерації, де проів два тижні.

Сухачов нагадав, що Рябчука звинувачують за низкою статей:

  • навмисне вбивство двох або більше осіб (п. 1 ч. 2 ст. 115 ККУ);
  • дезертирство зі зброєю (ч. 3 ст. 408 ККУ);
  • викрадення військовослужбовцем зброї та бойових припасів в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 410 ККУ);
  • бездіяльність військової влади в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 426 ККУ);
  • недбале ставлення до військової служби (ч. 3 ст. 425 ККУ).

Повідомляється, що у місцях його тримання до підозрюваного застосовано заходи посиленої безпеки.

Під час допиту Рябчук розповів, що вчинив злочин через позастатутні відносини у частині, де він служив.

“Це виражалось у систематичному зневажливому ставленні до підозрюваного та цькуванні його, через повідомлення ним командирам про порушення статуту військовослужбовцями під час несення служби, примушуваннями старослужбовців до виконання підозрюваним робіт з прибирання приміщень під час відпочинку у складі караулу, що приводило до знесилення його організму”, – повідомив Сухачов.

Водночас застосування до нього будь-якого фізичного насильства з боку інших військовослужбовців та командирів Рябчук спростував.

Новина доповнюється….

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )