Європарламент ухвалив резолюцію щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС

Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій рекомендував Раді ЄС надати Україні та Молдові статус кандидатів у члени Євросоюзу. Символічний документ ухвалили напередодні саміту лідерів Європейського Союзу, який стартує сьогодні, 23 червня, у Брюсселі. При цьому, прискореної процедури входження до складу ЄС для України не буде. news.obozrevatel.com

У резолюції євродепутати закликають лідерів ЄС “без зволікання” схвалити заявку України на набуття статусу кандидата у члени ЄС. Рішення про це ухвалюватиметься саме на саміті лідерів ЄС. За резолюцію проголосували 529 членів Європарламенту, 45 депутатів висловилися проти, 14 утрималися.
Результати голосування у Європарламенті

Водночас Європаламент не вважає, що Україна має вступати до ЄС за прискореною процедурою. Євродепутати наполягають на тому, що для членства в ЄС немає прискореного шляху.

“Вступ [до ЄС] залишається ґрунтованим на заслугах та структурованим процесом. Він вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного проведення реформ”, – зазначили в ЄП.

Як заявила глава ЄП Роберта Метсола, ЄС має надати Україні статус кандидата на вступ як “символ надії” для підтримки духу українців. Тоді як для реального вступу належить “ще зробити дуже багато кроків”.

Відео дня:

Також Європаламент вважає, що статус кандидата має набути Молдова. Грузії поки що збираються відмовити – вона повинна виконати додаткові умови.

При цьому раніше президент Європейської ради Шарль Мішель вже заявив про те, що 23 червня Україні та Молдові нададуть статус кандидатів у члени ЄС. “Це вирішальний момент для Європейського Союзу. Я впевнений, що сьогодні ми надамо статус кандидата Україні та Молдові та висловимо чітку та сильну європейську перспективу для Грузії”, – сказав він.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Європарламент ухвалив резолюцію щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС