Connect with us

Новини

Європарламент визнав чинними у ЄС українські водійські посвідчення: Що це означає

Європейський парламент ухвалив рішення, яке визнає чинними українські водійські посвідчення на території ЄС. Але це стосується лише тих українців, які виїхали до країн ЄС, рятуючись від російської воєнної агресії і отримали статус тимчасового захисту. Про це повідомляється на офіційному сайті Європейського парламенту, передають Патріоти України.

Відповідне рішення було ухвалено 561 голосом “за”, тоді як лише шість парламентарів проголосували “проти” та ще п’ять “утрималися”.Згідно з цим рішенням українці, які втекли до країн ЄС від російської воєнної агресії і отримали статус тимчасового захисту, зможуть продовжувати користуватися українськими водійськими посвідченнями, не обмінюючи їх на документи ЄС або складати новий іспит на водіння в країні перебування, поки вони мають вказаний тимчасовий захист.

Рішення також передбачає, що у разі втрати або викрадення посвідчення, країни ЄС зможуть видати нові європейські документи після перевірки в українських органах влади того, що відповідна особа має дійсне українське водійське посвідчення і вона надає довідку, яка підтверджує її розумову та фізичну придатність керувати транспортним засобом.

Крім того, рішення передбачає, що за певних умов українські біженці, які працювали водіями автобусів чи вантажівок, зможуть підтвердити в ЄС їхні сертифікати професійної придатності, видані в Україні, після проходження короткого курсу навчання та складання іспиту. Це дозволить їм працювати в ЄС на період тимчасового захисту та полегшить експорт українських товарів. Далі рішення Європарламенту має бути офіційно затверджено Радою ЄС та набуде чинності через п’ять днів після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement