“Їм вдалося перехопити ініціативу”: експерт відповів, чи зможуть росіяни переламати хід війни

Наразі відбувається доведення російської армії до стану, коли вона вже не зможе виконувати накази та воювати.

Таку думку в інтерв’ю Politeka Online висловив офіцер армії Ізраїлю у відставці військовий історик Григорій Тамар.

Коментуючи заяву начальника української розвідки Кирила Буданова, що вирішальна битва між Україною та росією відбудеться навесні, а потім, якщо окупанти не досягнуть своєї мети, у росії закінчаться інструменти для війни, Тамар заявив, що згоден з такою думкою.

Експерт нагадав, що росії вдалося мобілізувати величезну кількість людей, проте значних результатів вона так і не досягла.

Тамар схильний вважати, що росії вдалося мобілізувати не півмільйона людей, а менше – до 300 тисяч.

«Ось уявіть, така кількість мобілізованих вже задіяна. Навіть, якщо там є ще якісь резерви, більшість задіяна. Так, їм вдалося стабілізувати фронт і їм вдалося перехопити ініціативу у вас, так, їм вдалося нав’язати оборонні бої. Тобто, вони намагаються наступати, здобуваючи якісь незначні перемоги, які можна інтерпретувати як успіх тактичного рівня. І все це цифра – 200, 250, 300 тисяч людей. Ну добре, вони ще стільки мобілізують, ще займуть 3-4 дрібні населені пункти. Ось про що ми говоримо, такі порядки цифр призводять до таких незначних успіхів», – підкреслив Тамар.

Вугледар, польовий колір, фасад

Військовий аналітик також нагадав, що технічне оснащення російської армії продовжує погіршуватися, якісної техніки дедалі менше. А старій, 50-х та 60-х років, яка знімається з консервації, все більше.

При цьому така старовина не може конкурувати з технікою сучасних виробників найрозвиненіших військових компаній світу, яку партнери надають Україні.

«Тому немає жодних перспектив у російської армії здобути військову перемогу. У вас є така можливість», – упевнений Григорій Тамар.

Експерт пояснив, що зараз російську армію доводять до стану, коли вона не зможе далі виконувати накази.

«До стану небоєздатності, в якому вона перетвориться на вже не на армію, а на натовп озброєних людей і ваше завдання цей натовп перетворити на натовп роззброєних людей», – сказав військовий історик.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN