З 1 березня Кабмін вводить додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів

Новини

Кабмін ввів додаткові заходи для соціального захисту пенсіонерів

На засіданні Кабміну стало офіційно відомо, що з 1 березня відбудеться індексація пенсій, яка торкнеться 8 млн громадян. Однак, це ще не всі заходи, спрямовані для соціального захисту пенсіонерів. На сайті Кабміну опублікована постанова про додаткові заходи.

Зазначено, що якщо у пенсіонера після проведення індексації розмір доплати не дотягує до 100 грн, йому встановлюється щомісячна доплата до пенсії. Це робиться для того, щоб сума виплати досягала зазначеного розміру.

Тобто, якщо розмір пенсії громадянина не досягає 2200 грн, йому доплачуватиме держава.

Також у другому пункті зазначено, що якщо пенсії не підвищувалися до 31 грудня 2020 року і з січня поточного по липень 2021 року, тоді таким категоріям також повинні щомісяця доплачувати 100 грн.

Іншими словами, якщо зараз пенсіонер отримує мінімальний розмір пенсії, то йому держава доплачуватиме до зазначеної суми.

Фінансування доплат проводитиметься з державного бюджету. Міністерство соціальної політики та Міністерство фінансів відповідають за виділення грошей, спрямованих на проведення індексації.

Пенсійний фонд України повинен провести перерахунок пенсій згідно з документами кожного громадянина і перевести гроші на їх особисті рахунки.

У поточному році осучаснення пенсій повинні провести 8 млн українців. При цьому, середній розмір підвищення складе 308 гривень. Кожному, хто отримує виплати по досягненню пенсійного віку повинні провести осучаснення виплат на 11%.

На надбавку в 1000 грн можуть розраховувати ті пенсіонери, у яких зараз розмір виплати досить високий – 9090 грн.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий