З 24 лютого із російського полону ми повернули 1762 українців і українок, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський розповів, що за час повномасштабної війни з РФ із полону агресора вдалося визволити вже 1762 наших громадян. Сьогодні додому повернулися ще 116 українців.

Були звільнені рядові та сержанти, а також двоє офіцерів. Про це Зеленський сказав у суботу, 4 лютого, у вечірньому зверненні до українського народу (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця). news.obozrevatel.com

“Воїни нашої армії, Національної гвардії, тероборони, ВМС, прикордонники, ДСНС. Ми незмінно працюємо для того, щоб повернути додому всіх наших людей, яких утримують у російській неволі. І я щасливий щоразу, коли це вдається”, – додав він.

Глава держави подякував усім, хто бере участь в організації та проведенні обмінів полоненими з Росією: усьому Координаційному штабу ГУР, начальнику ГУР Кирилу Буданову, його заступнику Дмитру Усову, керівнику ОП Андрію Єрмаку, виконувачу обов’язків міністра внутрішніх справ України Ігорю Клименку, очільнику СБУ Василю Малюку, уповноваженому ВР з прав людини Дмитру Лубінцю та всім іншим, хто допомагав у цій справі.

“Звичайно, варто згадати Дениса Монастирського…Цей обмін готувався ще за його участі. І його загибель – справді велика втрата для нашої держави”, – зазначив гарант.

Зеленський також висловив подяку всім, хто допомагає нашим громадянам після їхнього повернення з російського полону: тим, хто їх лікує, відновлює документи та допомагає вирішити проблемні питання.

“Це відображає головний сенс того, що ми робимо. Відновлюємо й захищаємо нормальність життя для наших людей у вільній країні”, – каже український лідер.

Президент повідомив, що він підписав відповідні документи, які допоможать захистити та очистити Україну від тих, хто на боці агресора. Зокрема, є подання від Служби безпеки щодо осіб, у яких виявлено російське громадянство.

Також на завтра Зеленський анонсував черговий юридичний крок на виконання санкційних рішень РНБО.

“І ми працюємо для того, щоб синхронізувати наші санкційні рішення з юрисдикціями партнерів. Вороги вільного світу не мають права користуватися вільним світом заради своїх інтересів”, – додав він.

Глава держави також поінформував про обстановку на фронті – ситуація там стає жорсткішою. Окупанти кидають все більше своїх сил на те, щоб зламати наш захист. Особливо важко зараз у Бахмуті, Вугледарі, а також на Лиманському та інших напрямках.

“Але зараз, як і кожного дня із цих 346, стійкість наших воїнів вирішує все. Наша стійкість! Не якісь там намагання й плани Росії. А хоробрість і рішучість наших бійців. Результативність і швидкість усіх, хто забезпечує та допомагає забезпечувати наші Сили оборони. Уважність і переконливість усіх, хто захищає міжнародні позиції України. Міцність і єдність нашого народу – усіх, хто працює заради нашої перемоги, і всіх, хто підтримує наших героїв і Українську державу. Зберегти всі елементи нашої стійкості – це гарантувати перемогу”, – резюмував президент.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN