Заборона на виїзд для військовозобов’язаних: чому норма закону від 1992 року схвилювала українців і що треба робити

Громадян України у вівторок, 5 липня, схвилювала новину про те, що надалі військовозобов’язані будуть змушені отримувати дозвіл від територіальних центрів комплектації для переміщення між областями країни. Однак така норма закріплена в Законі України “Про військовий обов’язок та військову службу”, який набув чинності ще 1992 року.

Чому в суспільстві спалахнув скандал і що надалі мають робити військовозобов’язані українці, щоб пересуватися Україною, розповідає OBOZREVATEL.

Як усе почалося?

Ще в понеділок, 4 липня, о 15:30 на сайті Запорізької обласної військової адміністрації було опубліковано новину про те, що “для виїзду за межі місць перебування військовозобов’язані мають отримати дозвіл”. А вже у вівторок, 5 липня, у Генеральному штабі Збройних сил України опублікували заяву про те, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Генштаб посилався на Закон України “Про військовий обов’язок та військову службу”, який діє з 1992 року. Наголошувалося, що з метою упорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку в ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Відповідний дозвіл видається від 30 діб до року, залежно від категорії суб’єкта.

Вперше новина з'явилася на сайті Запорізької ОВВ.

Закон один, а трактування різні: українці не в захваті

За кілька годин на сайті Збройних сил України уточнили повідомлення Генерального штабу про те, що військовозобов’язані українці та призовники зобов’язані отримувати дозвіл військкомату для виїзду з місця проживання. Згідно із заявою ЗСУ, це стосується лише чоловіків, які залишають район та область, де проживали.

Координатор руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека у коментарі журналістам заявила, що дозвіл із військкомату мають брати лише ті, хто змінює місце проживання.

Після цього вже ввечері представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Олександр Хлись в ефірі національного телемарафону виступив із новим уточненням. За його словами, військовозобов’язані громадяни України для виїзду за межі областей мають отримати дозвіл до ТЦК та СП. А ось для пересування в межах області дозвіл територіальних центрів комплектації не потрібний.

“Якщо в межах області – не треба. Якщо в межах міста Києва та Київської області – теж не треба. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані та отримати такий дозвіл”, – розповів Хлись.

За словами полковника, надалі для обліку військовозобов’язаних українців використовуватимуть застосунок “Дія”.

Генштаб намагався прояснити ситуацію.
Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Заборона на виїзд для військовозобов’язаних: чому норма закону від 1992 року схвилювала українців і що треба робити