“Забули, в якій країні живуть”: дівчині відмовили у співбесіді через українську мову

У Києві стався мовний скандал – одного зі столичних роботодавців звинуватили у скасуванні співбесіди з претендентом на роботу через його бажання спілкуватися українською мовою.

Побачивши вакансію, що її зацікавила, дівчина відправила потенційному роботодавцю своє резюме, пише 24 канал.

Також вона вказала свою вимогу: «І якщо вас зацікавило моє резюме, будь ласка, відповідайте на нього лише українською чи англійською мовами».

Також вона вказала, що «співпрацювати з компаніями, які не вміють вести комунікацію державною мовою» вона не буде.

Незабаром дівчина отримала відповідь, яка її здивувала: «Юліє, ми змушені скасувати співбесіду на сьогодні, адже у нас у компанії багато російськомовних співробітників та керівників. А у вас є побажання в резюме лише українською або англійською мовою».


Коли скандал почали обговорювати вже у Мережі, у компанії заявили про непорозуміння. Там вказали, що компанія багатомовна, і багато хто спілкується українською, російською і навіть болгарською мовами, але українську розуміють і використовують усі, незалежно від того, яку мову більше вживають.

«Але це в жодному разі не говорить про наше зневажливе ставлення до державної мови!», – запевнили в компанії.

Говорячи про причину скасування співбесіди, компанія заявила, що її причиною стала категорична позиція претендента.

«Рішення про скасування було прийняте лише з цих міркувань. Але в жодному разі не через причину україномовності кандидата чи російськомовність частини наших співробітників», – цитують ЗМІ представників компанії, в якій також наголосили, що «були, є і будемо проукраїнською».

Коментуючи скандал, користувачі соцмереж пропонують вводити штрафи.

«Ну, то з усіх прасок кричать бути толерантними… Тільки не до української мови. Я не здивована, українська мова в Україні», «Ці «російськомовні» забули, в якій країні живуть», «Штрафи треба вводити, і не маленькі», «Ого, так не тільки Донбас і Крим, ще й Київ потрібно буде звільняти від окупантів».

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN